Snoopy i Garfield oholili hlavy. Podporují děti s rakovinou

Zdenka Tomis Zdenka Tomis
12. 5. 2014 7:00
Aby podpořily děti nemocné rakovinou a všem ostatním ukázaly, že mít holou hlavu není nic špatného, shodily oblíbené kreslené postavičky vlasy, případně srst na hlavě.
Foto: baldcartoons.com

Brasília - Brazilská pobočka reklamní agentury Ogilvy přišla s originální kampaní na podporu malých onkologických pacientů. Oholili hlavy zhruba čtyřiceti kresleným postavičkám, mezi kterými jsou například pes Snoopy či kocour Garfield. O své tři vlasy přišel Pepek námořník a černou kštici shodila i jeho přítelkyně Oliva Olejová. Hello Kitty pak holou hlavu ukrývá pod růžovým pirátským šátkem.

Foto: baldcartoons.com

Kampaň se jmenuje Bald Cartoons (Plešatí animáci) a na webových stránkách projektu si kdokoli může stáhnout plakát se zmíněnými postavičkami v jejich nové image. 

Autoři jimi chtějí upozornit na to, že děti kvůli této nemoci neztrácejí jen vlasy, ale také sebevědomí, kamarády i důstojnost. Cílem kampaně je ukázat, že mít holou hlavu není vůbec nic divného.

Foto: baldcartoons.com

Celá kampaň vznikla ve spolupráci s lékařskými odborníky, tedy s brazilským dětským onkologickým institutem GRAAC.

Nejde o první nápad svého druhu. Zhruba před dvěma lety začala firma Mattel vyrábět holohlavé panenky Barbie, které se staly prodejním hitem.

Foto: Projekt Můj nový život

Na začátku tohoto roku se projektu Můj nový život podařilo od firmy Mattel získat ještě čtyřiadvacet plešatých panenek pro české nemocné děti.

Že nemoc a postižení patří k životu, se letos v lednu rozhodl ukázat i italský umělec AleXsandro Palombo.

Konkrétně šlo o Disneyho princezny, kterým Palombo přikreslil různá tělesná postižení. Popelka a Sněhurka tak usedly na invalidní vozík, jeho Pocahontas přišla o nohu a chodí o berlích. 

Foto: AleXsandro Palombo/humorchic.blogspot.it

"Mé kresby skrývají velmi smutný úsměv. Disney nikdy nevytvoří postiženou kreslenou postavičku, a tak jsem to udělal já, abych upozornil na to, že po našem světě chodí spousta takových lidí a že je to normální," řekl Palombo online deníku The Huffington Post.

Na reakce, které by jeho dílo označovaly za nevkusné, má Palombo odpověď: "Sám jsem před dvěma lety prošel vzácnou formou rakoviny a v důsledku léčby jsou některé části mého těla pohybově omezené. Každý den se kvůli tomu setkávám s různými druhy diskriminace a ponižování."

 

Právě se děje

Další zprávy