Šestiletá surfařka dojímá svět. Musí ale brát denně steroidy

jaz
21. 9. 2014 17:25
Australanka dokázala vzbudit svým uměním na surfařském prkně zájem profesionálů. I přes svou genetickou poruchu podepisuje smlouvy se sponzory.
Video: Vimeo

Brisbane – Quincy Symonds je v poslední době hvězdou na sociálních sítích i v médiích. Už ve svých šesti letech je totiž výbornou surfařkou a mají o ni zájem i sponzoři, se kterými dokonce už podepisuje smlouvy.

Malá Australanka se ale narodila s takzvaným kongenitální adrenální hyperplazií, což je genetické onemocnění, při kterém nadledvinky neprodukují kortizon, proto si šestiletá Quincy musí několikrát denně aplikovat steroidy.

Šestiletá Quincy by se chtěla stát profesionální surfařkou.
Šestiletá Quincy by se chtěla stát profesionální surfařkou. | Foto: Quincy Symonds / Instagram

V prvních letech života tak pobývala spíše v nemocnici než doma, ale už ve čtyřech letech se její stav stabilizoval a ona se mohla věnovat i něčemu jinému. Když totiž poprvé viděla svého otce surfovat, okamžitě si tento sport zamilovala.

"Jsem na ni opravdu hrdý, ale abych byl upřímný, nemůžu pochopit, jak to dělá a jak to mohla zvládnout tak rychle," řekl otec o malé surfařce, která velmi rychle získala rovnováhu a sebevědomí na prkně.

Přesto si jsou rodiče malé Quincy vědomi velkých rizik, která na ni v hlubokém oceánu čekají. V případě možného úrazu, infekci či stresu totiž může být toto onemocnění smrtelné. Proto mají při sobě vždy léky, aby Quincy dostala vždy okamžitě první pomoc.

"Nikdy jsem neviděl surfovat někoho takhle dobře v raném věku, a to jsem už učil tisíce dětí," řekl Today.com její trenér Anthony Pope s tím, že od začátku věděl, že Quincy není jen tak obyčejná dívka.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Španělský král pověřil premiéra Sáncheze sestavením další vlády

Úřadující španělský premiér a šéf socialistů Pedro Sánchez ve středu po jednání se španělským králem Felipem VI. oznámil, že od panovníka přijímá pověření k pokusu o sestavení nové vlády. Upozornil však, že celý proces pravděpodobně potrvá ještě týdny.

Sánchez uvedl, že od příštího týdne se pokusí získat na svou stranu další politické subjekty ve značně fragmentovaném parlamentu. "Žádná jiná alternativa není možná," zdůraznil socialistický politik. Hlasování o důvěře nové vládě v parlamentu však budou podle Sáncheze pravděpodobně předcházet ještě týdny jednání.

Socialisté (PSOE) zvítězili v listopadových předčasných volbách, ale nepodařilo se jim získat nadpoloviční většinu v parlamentu. Ze 350 poslanců jich mají pouze 120.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

V 88 letech zemřela filozofka Eva Formánková. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77

Ve věku 88 let zemřela filozofka a redaktorka Eva Formánková. V 60. letech stála u vzniku edice Váhy, která se věnovala nemarxistické filozofii. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77. Formánková zemřela v neděli v Praze, poslední rozloučení se uskuteční v pátek od 14:30 na olšanském hřbitově. ČTK o tom dnes informoval její syn Jaroslav Formánek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy