Šestiletá surfařka dojímá svět. Musí ale brát denně steroidy

jaz
21. 9. 2014 17:25
Australanka dokázala vzbudit svým uměním na surfařském prkně zájem profesionálů. I přes svou genetickou poruchu podepisuje smlouvy se sponzory.
Video: Vimeo

Brisbane – Quincy Symonds je v poslední době hvězdou na sociálních sítích i v médiích. Už ve svých šesti letech je totiž výbornou surfařkou a mají o ni zájem i sponzoři, se kterými dokonce už podepisuje smlouvy.

Malá Australanka se ale narodila s takzvaným kongenitální adrenální hyperplazií, což je genetické onemocnění, při kterém nadledvinky neprodukují kortizon, proto si šestiletá Quincy musí několikrát denně aplikovat steroidy.

Šestiletá Quincy by se chtěla stát profesionální surfařkou.
Šestiletá Quincy by se chtěla stát profesionální surfařkou. | Foto: Quincy Symonds / Instagram

V prvních letech života tak pobývala spíše v nemocnici než doma, ale už ve čtyřech letech se její stav stabilizoval a ona se mohla věnovat i něčemu jinému. Když totiž poprvé viděla svého otce surfovat, okamžitě si tento sport zamilovala.

"Jsem na ni opravdu hrdý, ale abych byl upřímný, nemůžu pochopit, jak to dělá a jak to mohla zvládnout tak rychle," řekl otec o malé surfařce, která velmi rychle získala rovnováhu a sebevědomí na prkně.

Přesto si jsou rodiče malé Quincy vědomi velkých rizik, která na ni v hlubokém oceánu čekají. V případě možného úrazu, infekci či stresu totiž může být toto onemocnění smrtelné. Proto mají při sobě vždy léky, aby Quincy dostala vždy okamžitě první pomoc.

"Nikdy jsem neviděl surfovat někoho takhle dobře v raném věku, a to jsem už učil tisíce dětí," řekl Today.com její trenér Anthony Pope s tím, že od začátku věděl, že Quincy není jen tak obyčejná dívka.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Sesuvy kvůli tajfunu zabily ve Vietnamu osm lidí, 42 se pohřešuje

Sesuvy půdy v důsledku tajfunu Molave zabily ve středním Vietnamu nejméně osm lidí a 42 dalších je nezvěstných. S odvoláním na státní média o tom dnes informovala agentura AP, podle níž jde o jeden z nejsilnějších tajfunů v zemi za posledních 20 let.

Záchranáři vykopali osm těl ve vesnici Tra Van v provincii Quang Nam poté, co se na jejich domy sesunul vodou nasáklý svah. Další sesuv se odehrál v nedaleké vesnici Tra Leng, kde masa bahna a kamení zavalila několik domů s celkem 45 lidmi. Těla tří obětí se zde již podařilo vyprostit, dalších 42 osob se pohřešuje.

Zdroj: ČTK
před 16 minutami

Babiš navrhl zvýšit zdanění hazardu, vynést to má až 300 milionů korun ročně

Premiér Andrej Babiš (ANO) navrhl zvýšit zdanění většiny druhů hazardu, a to v rozmezí od dvou do sedmi procentních bodů. Pouze pro loterie a technické hry, tedy hlavně hrací automaty, chce ponechat nynější sazbu 35 procent, která je již nyní nejvyšší sazbou pro hazard.

Do státního rozpočtu to má přinést až 300 milionů korun ročně. Svůj záměr vložil jako poslanecký pozměňovací návrh k vládnímu daňovému balíčku, který v úterý Sněmovna odeslala do závěrečného čtení. Babiš už k němu předtím vložil návrh na zrušení superhrubé mzdy a zdaňování hrubé mzdy sazbami 15 a 23 procent.

Zdroj: ČTK
Další zprávy