Šestiletá surfařka dojímá svět. Musí ale brát denně steroidy

jaz
21. 9. 2014 17:25
Australanka dokázala vzbudit svým uměním na surfařském prkně zájem profesionálů. I přes svou genetickou poruchu podepisuje smlouvy se sponzory.
Video: Vimeo

Brisbane – Quincy Symonds je v poslední době hvězdou na sociálních sítích i v médiích. Už ve svých šesti letech je totiž výbornou surfařkou a mají o ni zájem i sponzoři, se kterými dokonce už podepisuje smlouvy.

Malá Australanka se ale narodila s takzvaným kongenitální adrenální hyperplazií, což je genetické onemocnění, při kterém nadledvinky neprodukují kortizon, proto si šestiletá Quincy musí několikrát denně aplikovat steroidy.

Šestiletá Quincy by se chtěla stát profesionální surfařkou.
Šestiletá Quincy by se chtěla stát profesionální surfařkou. | Foto: Quincy Symonds / Instagram

V prvních letech života tak pobývala spíše v nemocnici než doma, ale už ve čtyřech letech se její stav stabilizoval a ona se mohla věnovat i něčemu jinému. Když totiž poprvé viděla svého otce surfovat, okamžitě si tento sport zamilovala.

"Jsem na ni opravdu hrdý, ale abych byl upřímný, nemůžu pochopit, jak to dělá a jak to mohla zvládnout tak rychle," řekl otec o malé surfařce, která velmi rychle získala rovnováhu a sebevědomí na prkně.

Přesto si jsou rodiče malé Quincy vědomi velkých rizik, která na ni v hlubokém oceánu čekají. V případě možného úrazu, infekci či stresu totiž může být toto onemocnění smrtelné. Proto mají při sobě vždy léky, aby Quincy dostala vždy okamžitě první pomoc.

"Nikdy jsem neviděl surfovat někoho takhle dobře v raném věku, a to jsem už učil tisíce dětí," řekl Today.com její trenér Anthony Pope s tím, že od začátku věděl, že Quincy není jen tak obyčejná dívka.

 

Právě se děje

Další zprávy