Šestiletá holčička si tajně koupila hračky za tisíce korun, všechny je darovala dětem v nemocnici

Magazín Magazín
17. 8. 2018 13:22
Místo jedné panenky Barbie k narozeninám objednala Kaitlin tajně hračky za osm tisíc korun. Rodiče na to přišli až při dodání zboží a společně je pak darovali nedaleké nemocnici, kde Kaitlin jako batole strávila týden.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Když rodiče dovolili šestileté Kaitlin z Utahu, aby si k narozeninám koupila na rodinném účtu na Amazonu panenku Barbie, netušili, že o několik dní později přijde místo jedné krabice hned sedm.

Kaitlin se totiž rozhodla objednat pár dalších dárků i pro děti z nedaleké nemocnice. A její účet nakonec vyšplhal na 350 dolarů, v přepočtu necelých osm tisíc korun.

Malou podvodnici a filantropku vyfotila její sestřenice Ria Diyaoluová na Twitter a příběhu si všimla americká média, včetně populárního webu BuzzFeed. "Moje malá drsná sestřenice si objednala hračky za více než 300 dolarů a tahle fotka ukazuje, jak se podvod provalil," napsala k příspěvku na Twitteru Diyaoluová.

O pár dní později vysvětlila, že Kaitlin darovala všechny hračky včetně videoher a deskových her nedaleké nemocnici, kde jako batole strávila týden.

"Věděla velmi dobře, co dělá. Překvapilo mě, že šestiletá dokáže na jedno kliknutí objednat cokoliv," dodala sestřenice malé rebelky.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 6 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy