Šárka a Petra: Češky, které porážejí rakovinu optimismem

Zuzana Mocková Zuzana Mocková
23. 1. 2014 12:21
Z nenápadných příznaků se vyklubala zákeřná rakovina. Kamarádky Petra a Šárka se přesto rozhodly bojovat proti osudu nezdolným optimismem a pozitivními fotkami.
Šárka Cindrová a Petra Broulíková
Šárka Cindrová a Petra Broulíková | Foto: Roman Albrecht

Praha - Vše začalo velmi nevinně; špatnou reakcí organismu na požití malého množství alkoholu. Když ale problémy neustávaly, bylo Šárce Cindrové jasné, že něco není v pořádku. Na přesnou diagnózu si ale musela počkat půl druhého roku.

Hodgkinův lymfom je zhoubné nádorové onemocnění mízních uzlin, které postihuje převážně mladé lidi a ve většině případů je dnes již vyléčitelné.

Přesto si Šárka musí projít nelehkou cestou k úplnému uzdravení. Podstoupila šest cyklů chemoterapie a vzdala se svých dlouhých vlasů, z nichž si vyrobila paruku, bez které nevychází z domu.

Během svého nelehkého boje však našla spřízněnou duši. S Petrou Broulíkovou se potkaly v čekárně u doktora a sdílení stejných problémů je velmi sblížilo.

Petra se diagnózu dozvěděla relativně brzy. Trpěla bolestí v ramenou a v uzlinách, což ji donutilo navštívit lékaře. Teď podstupuje ozařování. I Petra přišla o své vlasy.

Přes nelehký zdravotní stav se dívkám podařilo na své situaci najít něco pozitivního. Otec Šárky je shodou okolností fotograf a rozhodl se nafotit obě dívky tak, jak ve skutečnosti vypadají. Nemocné, holohlavé, ale rovněž plné optimismu a odhodlání.

"Chtěly jsme ukázat, že jsme hrozně pozitivní. To také na těch fotkách je vidět," řekla Petra v rozhovoru pro Českou televizi. "A ukázat vlastně lidem, že nám ty lebky slušej,"  dodala Šárka.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Pompeo: USA odmítají nároky Pekingu na zdroje v Jihočínském moři

Spojené státy od pondělí považují za nelegitimní takřka všechny významnější nároky Pekingu týkající se vod Jihočínského moře. Oznámil to americký ministr zahraničí Mike Pompeo, podle kterého Čína daný region bere jako své "námořní impérium" a nárokuje si kontrolu nad oblastmi, které nemohou být přisouzeny žádné zemi. Agentura AP píše o eskalaci diplomatické strategie Washingtonu a předpovídá další nárůst hněvu na čínské straně.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Rozpočet českého pavilonu na Expu se zvýší o 25,2 milionu korun

Rozpočet českého pavilonu na světové výstavě Expo 2020 se zvýší o 25,2 milionu korun kvůli jejímu ročnímu odkladu v důsledku pandemie koronaviru. Úpravu rozpočtu dnes schválila vláda. Kabinet zároveň potvrdil i českou účast na výstavě v jejím novém termínu. Původně plánovaný rozpočet byl 260 až 310 milionů korun podle účasti partnerů ze soukromého sektoru, ze státních zdrojů mělo jít 229 milionů korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy