Šárka a Petra: Češky, které porážejí rakovinu optimismem

Zuzana Mocková Zuzana Mocková
23. 1. 2014 12:21
Z nenápadných příznaků se vyklubala zákeřná rakovina. Kamarádky Petra a Šárka se přesto rozhodly bojovat proti osudu nezdolným optimismem a pozitivními fotkami.
Šárka Cindrová a Petra Broulíková
Šárka Cindrová a Petra Broulíková | Foto: Roman Albrecht

Praha - Vše začalo velmi nevinně; špatnou reakcí organismu na požití malého množství alkoholu. Když ale problémy neustávaly, bylo Šárce Cindrové jasné, že něco není v pořádku. Na přesnou diagnózu si ale musela počkat půl druhého roku.

Hodgkinův lymfom je zhoubné nádorové onemocnění mízních uzlin, které postihuje převážně mladé lidi a ve většině případů je dnes již vyléčitelné.

Přesto si Šárka musí projít nelehkou cestou k úplnému uzdravení. Podstoupila šest cyklů chemoterapie a vzdala se svých dlouhých vlasů, z nichž si vyrobila paruku, bez které nevychází z domu.

Během svého nelehkého boje však našla spřízněnou duši. S Petrou Broulíkovou se potkaly v čekárně u doktora a sdílení stejných problémů je velmi sblížilo.

Petra se diagnózu dozvěděla relativně brzy. Trpěla bolestí v ramenou a v uzlinách, což ji donutilo navštívit lékaře. Teď podstupuje ozařování. I Petra přišla o své vlasy.

Přes nelehký zdravotní stav se dívkám podařilo na své situaci najít něco pozitivního. Otec Šárky je shodou okolností fotograf a rozhodl se nafotit obě dívky tak, jak ve skutečnosti vypadají. Nemocné, holohlavé, ale rovněž plné optimismu a odhodlání.

"Chtěly jsme ukázat, že jsme hrozně pozitivní. To také na těch fotkách je vidět," řekla Petra v rozhovoru pro Českou televizi. "A ukázat vlastně lidem, že nám ty lebky slušej,"  dodala Šárka.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Polská velvyslankyně v Praze šikanovala podřízené, zjistila komise

Stávající polská velvyslankyně v Praze Barbara Ćwiorová se dopustila šikany a diskriminace vůči svým podřízeným, uvedl zpravodajský server Onet.pl s odvoláním na zjištění zvláštní komise polského ministerstva zahraničí. Případ již 11 měsíců vyšetřuje také varšavská prokuratura, ale bezvýsledně: až dosud nebyla s to ani vznést obvinění, ani případ odložit, dodal server. Současně se pozastavil nad tím, že velvyslankyně stále vede zastupitelský úřad a před pár dny provázela šéfa diplomacie Jacka Czaputowicze při jednáních v Praze.

Ministerstvo zahraničí Onetu sdělilo, že interní vyšetřování skončilo potvrzením mobbingu a diskriminace, ale vzhledem k citlivosti informací a ochraně osobních údajů nelze poskytnout podrobnosti. Interní vyšetřování začalo loni 30. dubna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy