Rodinné tajemství: Pastor přiznal, že je gay. Jako jeho vnuk

jaz
17. 3. 2014 23:39
Americký baptistický pastor se pět měsíců před smrtí přiznal svému vnukovi, že celý život skrýval svou pravou orientaci.
Grant Rehnberg
Grant Rehnberg | Foto: YouTube

Umělec Grant Rehnberg měl se svým dědečkem velmi vřelý a blízký vztah. Jeho přiznání odlišné orientace ho ale šokovalo.

Když Grant ukazoval dědovi fotografie a video ze své nedávné svatby s manželem Bradfordem, pastorem to pohnulo a přiznal vnukovi, že i on je homosexuál.

"Řekl mi o lásce svého života, Warrenovi Johnsonovi, chlapci, který hrál v kostele. Řekl mi, že bůh miluje každou část z nás. Řekl mi, že by si se mnou vyměnil místo, kdyby mohl. Řekl mi, že mě miluje," napsal Grant.

Grant s Jamesem měli mnohé společné
Grant s Jamesem měli mnohé společné | Video: YouTube

Devadesátiletý James Rehnberg, který byl také vysloužilý veterán z druhé světové války, byl pětašedesát let ženatý s manželkou Doris a kvůli svému postavení pastora se za celý život neodvážil přiznat svou pravou sexuální orientaci.

Těsně před smrtí se ale odhodlal, když viděl, jak jeho vnuk dokáže i se svou homosexualitou žít svobodně a šťastně.

Grant se po smrti dědečka rozhodl vypořádat se s jeho smrtí svým způsobem. Coby umělec začal pracovat na pamětní instalaci s názvem The Family Connection, ve které se snažil převyprávět jeho příběh a poukázat na odlišné zkušenosti dvou homosexuálů, kteří vyrůstali každý v jiné době. Na stránce Indiegogo žádal necelý tisíc dolarů, lidé, které jeho příběh dojal a inspiroval, mu nakonec přispěli několikanásobně vyšší částkou.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 minutami

Hejtman Půta úplatky nebral, liberecký soud ho zprostil obžaloby

Krajský soud v Liberci zprostil obžaloby libereckého hejtmana Martina Půta (Starostové pro Liberecký kraj). Obžaloba ho vinila z toho, že přijal úplatek a zneužil pravomoc veřejného činitele. Státní zástupce pro něj navrhoval pět let vězení. Půta od počátku tvrdil, že je nevinný. Předseda senátu nyní čte odůvodnění rozsudku, což potrvá zřejmě několik hodin.

Půta byl obžalován v korupční kauze spolu s dalšími 11 lidmi a čtyřmi firmami, soud je osvobodil všechny. Kauza se týká dvou libereckých projektů obecně prospěšné společnosti Geotermální energie pro občany (GEPO) téměř za 100 milionů korun, na něž chtěla čerpat evropské dotace přes ROP Severovýchod. Ani na jeden vyplacené nebyly. Podle spisu přijal Půta úplatek v souvislosti s opravou libereckého kostela sv. Máří Magdalény za 65 milionů korun s přislíbenou dotací zhruba 55 milionů. Úplatek pro Půtu měl podle obžaloby činit 830 000 korun s tím, že 530 000 Kč mu bylo vyplaceno.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Koronavirus zmařil plány na koupi budovy v Bruselu, Česko si ji nejspíš pronajme

Ministerstvo zahraničí ustoupilo od záměru koupit novou budovu pro stálé zastoupení Česka v Bruselu, píše Deník N. Pořídit ji chtělo v souvislosti s nadcházejícím českým předsednictvím v Evropské unii. Koronavirová krize zpozdila jednání, nebylo reálné, aby nová nemovitost byla připravena k užívání pro české předsednictví v Radě EU ve druhé polovině roku 2022, řekl deníku mluvčí ministerstva financí Michal Žurovec. Ministerstvo zahraničí nyní podle své mluvčí Zuzany Štíchové uvažuje pro předsednictví o pronájmu prostor.

Zdroj: ČTK
Další zprávy