Rodinné tajemství: Pastor přiznal, že je gay. Jako jeho vnuk

jaz
17. 3. 2014 23:39
Americký baptistický pastor se pět měsíců před smrtí přiznal svému vnukovi, že celý život skrýval svou pravou orientaci.
Grant Rehnberg
Grant Rehnberg | Foto: YouTube

Umělec Grant Rehnberg měl se svým dědečkem velmi vřelý a blízký vztah. Jeho přiznání odlišné orientace ho ale šokovalo.

Když Grant ukazoval dědovi fotografie a video ze své nedávné svatby s manželem Bradfordem, pastorem to pohnulo a přiznal vnukovi, že i on je homosexuál.

"Řekl mi o lásce svého života, Warrenovi Johnsonovi, chlapci, který hrál v kostele. Řekl mi, že bůh miluje každou část z nás. Řekl mi, že by si se mnou vyměnil místo, kdyby mohl. Řekl mi, že mě miluje," napsal Grant.

Grant s Jamesem měli mnohé společné
Grant s Jamesem měli mnohé společné | Video: YouTube

Devadesátiletý James Rehnberg, který byl také vysloužilý veterán z druhé světové války, byl pětašedesát let ženatý s manželkou Doris a kvůli svému postavení pastora se za celý život neodvážil přiznat svou pravou sexuální orientaci.

Těsně před smrtí se ale odhodlal, když viděl, jak jeho vnuk dokáže i se svou homosexualitou žít svobodně a šťastně.

Grant se po smrti dědečka rozhodl vypořádat se s jeho smrtí svým způsobem. Coby umělec začal pracovat na pamětní instalaci s názvem The Family Connection, ve které se snažil převyprávět jeho příběh a poukázat na odlišné zkušenosti dvou homosexuálů, kteří vyrůstali každý v jiné době. Na stránce Indiegogo žádal necelý tisíc dolarů, lidé, které jeho příběh dojal a inspiroval, mu nakonec přispěli několikanásobně vyšší částkou.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Bavorský premiér Söder uhájil předsednictví v CSU

Kongres německé vládní strany, bavorské Křesťanskosociální unie (CSU) v pátek zvolil do čela uskupení opět Markuse Södera. Dvaapadesátiletý politik, který je od loňska také bavorským premiérem, dostal 91,3 procenta hlasů delegátů, tedy ještě více než při lednovém prvním zvolení do čela strany.

Söder byl zvolen předsedou CSU poprvé 19. ledna, kdy dostal 87,4 procenta hlasů. Tehdy nahradil o 17 let staršího Horsta Seehofera, který ho po deseti letech v čele strany sám navrhl jako svého nástupce. Už loni v březnu Söder vystřídal Seehofera také ve funkci bavorského ministerského předsedy. Sedmdesátiletý Seehofer je teď německým ministrem vnitra a v roce 2021 hodlá odejít do politického důchodu.

Aktualizováno před 2 hodinami

Dopravní nehoda u Ostrovačic na Brněnsku na několik hodin uzavřela dálnici D1 ve směru na Brno

Dopravní nehoda dvou kamionů u Ostrovačic na Brněnsku dnes zhruba na čtyři hodiny uzavřela dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kolize se obešla bez zranění, vyplývá z informací jihomoravské policie a hasičů. Před 10:00 se podařilo obnovit provoz jedním pruhem, oznámilo Ředitelství silnic a dálnic. Do té doby byla D1 neprůjezdná mezi sjezdem 178 u Ostrovačic a exitem 182 u Kývalky. Až zhruba do 18:00 ale v místě pokračovaly odklízecí práce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy