Rodinné tajemství: Pastor přiznal, že je gay. Jako jeho vnuk

jaz
17. 3. 2014 23:39
Americký baptistický pastor se pět měsíců před smrtí přiznal svému vnukovi, že celý život skrýval svou pravou orientaci.
Grant Rehnberg
Grant Rehnberg | Foto: YouTube

Umělec Grant Rehnberg měl se svým dědečkem velmi vřelý a blízký vztah. Jeho přiznání odlišné orientace ho ale šokovalo.

Když Grant ukazoval dědovi fotografie a video ze své nedávné svatby s manželem Bradfordem, pastorem to pohnulo a přiznal vnukovi, že i on je homosexuál.

"Řekl mi o lásce svého života, Warrenovi Johnsonovi, chlapci, který hrál v kostele. Řekl mi, že bůh miluje každou část z nás. Řekl mi, že by si se mnou vyměnil místo, kdyby mohl. Řekl mi, že mě miluje," napsal Grant.

Grant s Jamesem měli mnohé společné
Grant s Jamesem měli mnohé společné | Video: YouTube

Devadesátiletý James Rehnberg, který byl také vysloužilý veterán z druhé světové války, byl pětašedesát let ženatý s manželkou Doris a kvůli svému postavení pastora se za celý život neodvážil přiznat svou pravou sexuální orientaci.

Těsně před smrtí se ale odhodlal, když viděl, jak jeho vnuk dokáže i se svou homosexualitou žít svobodně a šťastně.

Grant se po smrti dědečka rozhodl vypořádat se s jeho smrtí svým způsobem. Coby umělec začal pracovat na pamětní instalaci s názvem The Family Connection, ve které se snažil převyprávět jeho příběh a poukázat na odlišné zkušenosti dvou homosexuálů, kteří vyrůstali každý v jiné době. Na stránce Indiegogo žádal necelý tisíc dolarů, lidé, které jeho příběh dojal a inspiroval, mu nakonec přispěli několikanásobně vyšší částkou.

 

Právě se děje

před 36 minutami

České dráhy o možném propouštění a snížení mezd zatím nerozhodly, nechtějí plošné řešení

České dráhy o možném propouštění a snížení mezd zatím nerozhodly. Pokud k tomu přistoupí, je nutné to řešit individuálně, nikoliv plošně, uvedla dozorčí rada ČD. Dopravce také schválil letošní podnikatelský plán, počítá s vyrovnaným hospodařením. Úspory chce hledat v celém provozu, investice do vlaků ale nezastaví.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Při požáru v domově důchodců v Charkově zemřelo 15 lidí

Nejméně 15 lidí zemřelo a pět utrpělo zranění při požáru v pečovatelském domově pro seniory v Charkově na východě Ukrajiny. S odvoláním na záchranáře o tom informovala agentura Unian. První zprávy z místa se zmiňovaly o 13 mrtvých a čtyřech zraněných.

Požár podle úředního komuniké vypukl odpoledne po třetí hodině kyjevského času (po 14:00 SEČ) ve dvoupodlažní budově, která byla přestavěna na domov pro přestárlé. Po uhašení plamenů hasiči nalezli na místě těla 15 osob.

Podobná neštěstí bývají v bývalých sovětských republikách poměrně častá. Tento měsíc si sedm mrtvých vyžádal požár v načerno zřízeném domově důchodů ve vsi poblíž Ťumeně na Sibiři, kde zemřeli nepohybliví pacienti dlouhodobě upoutaní na lůžko. Minulý měsíc při požáru domova důchodců v ruském Baškirsku zemřelo 11 lidí. Malá dřevěná budova neměla žádné vybavení pro hašení ohně. Vyšetřovatelé zadrželi ředitelky obou zařízení, kterým hrozí roky ve vězení za zavinění smrti z nedbalosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy