Dílo náhody. Našli ztraceného syna přes fotku v novinách

pej
15. 1. 2014 23:00
Rodina z amerického města Greece ve státě New York může mluvit o velkém štěstí. Díky náhodně pořízené fotografii nalezla svého pohřešovaného syna.
Nicholas Simmons
Nicholas Simmons | Foto: repro CNN

Washington – Fotografka Jacquelyn Martin spolupracující s agenturou AP (Associated Press) zachytila na jednom ze snímků mladého muže krčícího se pod šedou dekou nedaleko amerického Kongresu.

"Zarazilo mě, jak byl mladý," vzpomíná na celou událost a dodává, že trvala na tom, aby se jí muž představil. "Potřásla jsem mu rukou. Řekl, že se jmenuje Nick."

Všechno se změnilo, když se tato fotografie objevila v nedělním vydání USA Today. Redakci kontaktovala matka, která na fotce poznala svého zmizelého syna.

Nick totiž odešel na Silvestra bez jediného vysvětlení z domova. Nevzal si ani doklady či mobilní telefonu. Rodičům nenapsal ani řádku.

Šťastné shledání

Jacquelin se rozhodla rodině pomoct a ve spolupráci s policejním oddělením z Greece a z Washingtonu se jí podařilo nakonec ztraceného syna vypátrat.

Dvacetiletý Nick se již sešel se svojí rodinou. Podle policie působil rozrušeně, ale jinak byl zdravotně v pořádku. Domov prý opustil kvůli rodinným problémům.

Den po shledání se svým bratrem, napsala Hannah Simmons na Twitter Jacquelin zprávu: "Zachránila jste naši rodinu! Mockrát vám děkuji."

 

Právě se děje

před 45 minutami

Policie loni odhalila více nelegálních migrantů než předloni. Nejvíce bylo Ukrajinců

Policie loni odhalila 5677 cizinců, kteří v Česku pobývali nelegálně, což je o 685 více než v roce předchozím. Je to nejvyšší počet od roku 2015 a druhý nejvyšší za posledních deset let. Stejně jako v několika minulých letech nejpočetnější skupinu odhalených přistěhovalců tvořili Ukrajinci, a to více než čtvrtinu.

Ukrajinci jsou od roku 2008 obvykle nejpočetnější skupinou odhalených osob, jedinou výjimkou byl rok 2015, kdy při velké migrační vlně šlo o Syřany. Loni bylo odhaleno celkem 1504 Ukrajinců, dále 831 Moldavců, 356 Vietnamců, 323 Gruzínců a 271 Rusů. U posledních dvou národností se pořadí oproti předloňsku prohodilo. Zmíněných pět státních příslušností tvoří zhruba tři pětiny celkového počtu zadržených cizinců.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

U Sedlce poblíž Prahy havaroval autobus, čtyři lidé utrpěli zranění

U Sedlce poblíž Prahy dnes ráno havaroval autobus, čtyři lidé mají lehká zranění. Další dva cestující utrpěli šok a skončili v péči posttraumatického týmu. Vůz po nehodě zůstal v poli, příčina havárie zatím není známa.

Podle prvotních informací se autobus převrátil na bok, mluvčí krajských hasičů Vladimíra Kereková to ale popřela. Podle ní zůstal na kolech a není nutné nikoho vyprošťovat. "Autobus je na poli, nepřevrácený," uvedla.

Lidé se podle Kerekové dostali sami ven. Kolik jich v autobuse cestovalo, mluvčí zatím nevěděla.

Zdroj: ČTK
Další zprávy