Foto: Jsou slepí a mají plný diář. Se svou hudbou baví osamělé seniory

Foto: Jsou slepí a mají plný diář. Se svou hudbou baví osamělé seniory
Zleva slepá flétnistka Juliána, harmonikář Mirek se zbytky zraku a slepá flétnistka a zpěvačka Katka z projektu Návštěvy potmě. V "zákulisí" se připravují na vánoční vystoupení pro klienty denního stacionáře v pražských Holešovicích.
Publikum je již připraveno. Některým dámám je již přes devadesát let, některé trpí Alzheimerem, přesto zvládají žít samy a do denního stacionáře jen docházet či dojíždět kvůli společnosti.
"Někteří si i po devadesátce ještě něco uvaří, jsou úžasní. Ale sem chodí rádi, hlavně na takováto kulturní vystoupení," říká pečovatelka paní Iveta.
Ještě přivést pana Jiřího, bez něj se nemůže začít, je velkým milovníkem této kapely.
Foto: Zuzana Hronová
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
Aktualizováno 27. 12. 2018 15:16
Jedni jsou slepí, druzí staří a opuštění. Obě skupiny jsou pak značně izolované a ignorované většinovou společností. Projekt Návštěvy potmě vymyslel, jak je vzájemně propojit. Nabízí nevidomé muzikanty, přednášející i společníky pro popovídání si. Chodí za klienty do domovů pro seniory, do stacionářů i domů. Nevidomí získali smysluplnou práci, staří zase společníky pro dlouhé chvíle.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 minutami

Raketa, která v Afghánistánu zabila civilisty, byla tragickou chybou, kají se Spojené státy

Americká armáda přiznala, že její poslední bojová akce v Kábulu byla chyba. USA zaútočily 29. srpna raketou odpálenou z dronu na auto s údajnými atentátníky, ale zemřeli při tom civilisté.

Americký generál Kenneth McKenzie v pátek útok označil za "tragickou chybu" a přiznal, že při něm přišlo o život deset civilistů a mezi nimi sedm dětí. Podle jeho slov nebyl zabit žádný člen Islámského státu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy