Prodal majetek a vydal se s pianem na cestu kolem světa

jaz
16. 7. 2015 7:02
Američan opustil práci v New Yorku a už pět let jezdí po světě jen se svým psem a pianinem, které je jeho vášní.
Foto: Instagram

New York – Když Dotan Negrin podával v roce 2010 výpověď z práce, měl v hlavě jen své pianino, se kterým se rozhodl procestovat svět. Prodal většinu majetku a pořídil si dodávku, která se na dalších pět let stala jeho domovem.

Where would you like to see me go next?? #travel #piano

Fotka zveřejněná uživatelem Dotan Negrin (@pianoaround),

Nový život ho podle jeho slov osvobozuje, ale přiznává, že to není procházka růžovým sadem. Těžký nástroj ho totiž už stál pár zlomených prstů.

Very excited to play around New York City when it gets warm. This was in the Meatpacking district back in 2011. #nyc

Fotka zveřejněná uživatelem Dotan Negrin (@pianoaround),

S batohem, cestovními doklady, psem Brandem a starým klavírem navštívil už 300 měst ve 20 zemích světa a svou dodávku musel někdy vyměnit za autostop. Na seznamu navštívených míst si už může odškrtnout státy v Evropě, USA, stejně jako Kanadu nebo Mexiko. Hrál ve švýcarských Alpách, před Eiffelovou věží nebo v Grand Canyonu.

"Piano je neuvěřitelný ledoborec," řekl The Huffington Post a dodal,  že rád poznává na ulicích nové lidi, se kterými sdílí vášeň k hudbě. Podle svých slov se takto za těch pět let setkal s více jak deseti tisíci lidmi.

Just played piano on a NYC subway train! Video coming soon! 😜

Fotka zveřejněná uživatelem Dotan Negrin (@pianoaround),

Cesta napříč světem je pro Dotana Negrina osvobozující, má vypnutý mobilní telefon a většinou nemá přístup na internet. Je prý osvěžující, když nemusí neustále něco kontrolovat nebo aktualizovat svůj profil na sociálních sítích.

Go where no one has gone before... @Darkhorsewine (For 21+) #ad

Fotka zveřejněná uživatelem Dotan Negrin (@pianoaround),

S fanoušky, kterých má na Instagramu přes 23 tisíc, přesto komunikuje.

My dog and I... We're sort of like Batman and Robin, but with a piano.

Fotka zveřejněná uživatelem Dotan Negrin (@pianoaround),

"Nechápejte mě špatně, v žádném případě to není snadný život. Přeprava piana je opravdu těžká. Jednou mi piáno spadlo na ruku a zlomilo mi dva prsty," řekl Daily Mail. A není divu, piano, které musí tlačit i na velké vzdálenosti, váží totiž téměř 200 kilo.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Biden se pustil do boje se změnami klimatu, zastavil pronájem půdy k těžbě ropy

Americký prezident Joe Biden ve středu podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu postavit se změnám klimatu a učinit z "klimatické krize" téma pro velkou část federální vlády. Nařídil například ministerstvu vnitra, aby v co největší míře pozastavilo uzavírání nových smluv o pronájmu federální půdy k těžbě ropy a plynu. Podle nového šéfa Bílého domu Spojené státy nemohou v souvislosti s ekologickými výzvami dál otálet.

Americká média před vystoupením prezidenta psala o zahájení "frontálního útoku" proti klimatickým změnám nebo o rychlém startu ambiciózního projektu nové administrativy. Během povolebního přechodného období Biden avizoval například rozsáhlé investice do "zelené infrastruktury" včetně vyčlenění dvou bilionů dolarů (43 bilionů Kč) na projekty kolem obnovitelných zdrojů.

Prvními konkrétními kroky na cestě za klimatickými cíli je sada dekretů, které podle Bidena pomohou nejen snížit emise skleníkových plynů, ale i vytvořit nová pracovní místa. Média si všímala především ohlášené "přestávky" od nových pronájmů federální půdy či pobřežních vod k těžbě ropy a zemního plynu. S tímto krokem se pojí také "důkladná revize" všech existujících nájemních kontraktů souvisejících se zpracováváním fosilních paliv.

Zdroj: ČTK
Další zprávy