V domovech pro seniory přestalo být tak smutno. Zde jsou příběhy Ježíškových vnoučat

Zuzana Hronová Zuzana Hronová
17. 1. 2019 7:50
Žili v domovech pro seniory, nikdo za nimi nechodil, nedostávali žádné dárky. Pak přišla Ježíškova vnoučata a oni si mohli přát, co chtěli. Potenciálních dárců bývá často více než přání. Projekt založila v roce 2016 redaktorka Českého rozhlasu Jihlava Olga Štrejbarová, o rok později z něj udělal celorepublikovou a masově oblíbenou akci vedoucí programu Radiožurnálu Martin Ondráček. Nyní spolu vydali knížku Příběhy Ježíškových vnoučat. Ty nejsilnější pro vás vybíráme.
Foto: Facebook/Tomáš Klus

Tomáš Klus zpíval Marii pro Marii. Pár dní před její smrtí

Když se písničkář Tomáš Klus dozvěděl o projektu Ježíškova vnoučata, chtěl také nějak pomoci. Za chvíli se naskytla práce přímo pro něj - stařičká paní Marie ze Semil chtěla zazpívat jeho píseň Marie. Vypravil se za ní s velkou kyticí, poklekl před ní a zpíval: "Je den. Tak pojď Marie ven. Budeme žít. A házet šutry do oken…" Obdarovaná seniorka byla ze setkání nesmírně šťastná. Za pár dní zemřela. 

"Tohle je jeden z důkazů, že dobré skutky nemáme odkládat. Že není čas nemít čas," říká Olga Štrejbarová.

Pro Tomáše Kluse to byl zcela nezapomenutelný zážitek, jemuž se běžný koncert nevyrovná.

"Víte, jel jsem tam s tím, že někomu udělám radost, ale to, co jsem si dovez domů, ční vysoko nad radostí a úplně si říkám, jestli jsem tam nezůstal dlužen viset tu spoustu dobrých myšlenek, co se mi od té chvíle honí hlavou. Zpíval jsem, to jó, i se tančilo, ale nejvíc se toho dělo mezi slovy. V pohledech, kde byly celý ty dlouhý životy, v pohlazení paní Věry, v indiánském pozdravu paní Soni, v upřímném úsměvu Marie, když už mohla jít konečně spát, i v chlapáckem rukydání váženého kolegy houslisty, kterej mi řek, že jsem se na samouka naučil moc pěkně hrát na kytaru," vylíčil své pocity na Facebooku. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 11 minutami

Noční nehoda uzavřela dálnici D1 za Prahou, dva řidiči jsou těžce zranění

Nehoda s těžkým zraněním uzavřela v noci na pondělí dálnici D1 za Prahou. Řidiči více než dvě hodiny neprojeli směrem do Brna za sjezdem na Říčany a museli uzavřený úsek objíždět. Na místě zasahovali záchranáři i i další složky integrovaného záchranného systému. Po 5:30 byl na dálnici provoz obnoven, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Nehoda se stala kolem 3:00 na 12,5. kilometru směrem na Brno. Havarovala dvě osobní auta."Dva řidiči, ročníky 1981 a 1975, byli s těžkým zraněním letecky transportováni do pražských nemocnic," uvedla Richterová. V okolí nehody se nad ránem vytvořily kolony. Příčinu a okolnosti střetu obou vozů policisté vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy