Pražský tramvaják zachránil ztraceného chlapce. Jsou Vánoce, každá pomoc těší, říká

Magazín Magazín
9. 12. 2019 16:59
O vánoční příběh se šťastným koncem se na sociální síti Twitter podělil pražský řidič tramvaje, který zastavil ztracenému chlapci a na další zastávce ho předal rodičům. Celou událost natočil na kameru umístěnou v kabině.
Tramvaják Josef Chodounský si všimnul ztraceného dítěte | Video: Josef Chodounský

"Klučina se na chvilku zakoukal na zastávce a rodiče mu odjeli pryč. Tramvaj zkusil chvilku sledovat, ale ta samozřejmě zmizela v dáli," popsal řidič tramvaje v Praze Josef Chodounský na Twitteru začátek události.

Když si všiml chlapcova nešťastného výrazu, zastavil tramvaj, aby zjistil, co se mu stalo. "Celý ubrečený se mi snažil anglicky vylíčit, co ho postihlo. Hned mi to bylo jasné, naložil jsem ho a rychle spěchal do další zastávky, kde jsem čekal, že uvidím netrpělivé rodiče."

Ti opravdu čekali na další zastávce, chlapec je okamžitě poznal a zamával jim. Řidiči pak opakovaně poděkovali.

Josef Chodounský řídí tramvaj v Praze od roku 2007 a video zveřejnil kvůli tomu, že jsou Vánoce a rád pomohl bližnímu. "Upřímně, dlouho jsem zvažoval, jestli video z této akce zveřejním, protože zlí lidé by mohli najít nějaká porušení předpisů, ale víte co? Jsou Vánoce a každá pomoc bližnímu těší o to víc a náladu mi nemůže zkazit ani případný postih," dodal.

Lidé v komentářích mu vyjadřují podporu, oceňují jeho lidský přístup. "Tohle mi vykouzlilo úsměv na tváři, jste skvělej," napsala jedna z diskutujících.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Ptačí chřipka v dalším chovu

V Česku je druhé ohnisko ptačí chřipky. Nemoc se podle ministerstva zemědělství objevila v komerčním chovu na Pardubicku. První výskyt byl na Žďársku.

Zdroj: ČTK
před 14 minutami

Syrská armáda dobyla většinu provincie Aleppo z rukou rebelů

Vojska syrského prezidenta Bašára Asada, jejichž hlavním spojencem je Rusko, v neděli dobyla většinu provincie Aleppo. S odvoláním na sdělení syrských státních médií o tom informovala agentura Reuters.

Ruské válečné letouny v neděli zahájily intenzivní nálety v Aleppu. Zasažena byla podle místních aktivistů řada měst včetně Anadánu, který později dobyla pozemní vojska syrské armády s pomocí Íránem podporovaných milic.

V blízkosti syrské hranice s Tureckem ve městě Tal Abjad mezitím exploze nálože umístěné v autě zabila několik lidí, uvedla agentura Reuters s odvoláním na svědky. Bližší podrobnosti o počtu mrtvých a pachatelích zatím nejsou jasné. V uplynulých měsících si ale podobné útoky ve městě, ze kterého loni v říjnu turecká armáda vyhnala milici syrských Kurdů, vyžádaly životy desítek civilistů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy