Pražský tramvaják zachránil ztraceného chlapce. Jsou Vánoce, každá pomoc těší, říká

Magazín Magazín
9. 12. 2019 16:59
O vánoční příběh se šťastným koncem se na sociální síti Twitter podělil pražský řidič tramvaje, který zastavil ztracenému chlapci a na další zastávce ho předal rodičům. Celou událost natočil na kameru umístěnou v kabině.
Tramvaják Josef Chodounský si všimnul ztraceného dítěte | Video: Josef Chodounský

"Klučina se na chvilku zakoukal na zastávce a rodiče mu odjeli pryč. Tramvaj zkusil chvilku sledovat, ale ta samozřejmě zmizela v dáli," popsal řidič tramvaje v Praze Josef Chodounský na Twitteru začátek události.

Když si všiml chlapcova nešťastného výrazu, zastavil tramvaj, aby zjistil, co se mu stalo. "Celý ubrečený se mi snažil anglicky vylíčit, co ho postihlo. Hned mi to bylo jasné, naložil jsem ho a rychle spěchal do další zastávky, kde jsem čekal, že uvidím netrpělivé rodiče."

Ti opravdu čekali na další zastávce, chlapec je okamžitě poznal a zamával jim. Řidiči pak opakovaně poděkovali.

Josef Chodounský řídí tramvaj v Praze od roku 2007 a video zveřejnil kvůli tomu, že jsou Vánoce a rád pomohl bližnímu. "Upřímně, dlouho jsem zvažoval, jestli video z této akce zveřejním, protože zlí lidé by mohli najít nějaká porušení předpisů, ale víte co? Jsou Vánoce a každá pomoc bližnímu těší o to víc a náladu mi nemůže zkazit ani případný postih," dodal.

Lidé v komentářích mu vyjadřují podporu, oceňují jeho lidský přístup. "Tohle mi vykouzlilo úsměv na tváři, jste skvělej," napsala jedna z diskutujících.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Biden chce prodloužit smlouvu s Ruskem o kontrole jaderných zbraní, Kreml to vítá

Americký prezident Joe Biden bude usilovat o pětileté prodloužení dohody s Ruskem o kontrole jaderných zbraní Nový START. Napsal to dnes deník The Washington Post (WP) a zprávu později potvrdila i prezidentova mluvčí. Smlouva byla podepsaná v roce 2010 v Praze a její platnost vyprší 5. února.

Antony Blinken, jehož Biden nominoval do funkce šéfa diplomacie, informoval Kongres, že Bidenova administrativa hodlá usilovat o pětileté prodloužení smlouvy. Kreml oznámil, že takové prodloužení uvítá.

Jak napsal WP, o prodloužení klíčového dokumentu, i když méně než o pět let, usilovala v posledních měsících i předchozí administrativa Donalda Trumpa. Nepodařilo se jí to kromě jiného kvůli tomu, že americký zmocněnec pro jadernou problematiku strávil měsíce přesvědčováním Číny, aby se k dohodě připojila. O možnosti zahrnout do prodloužené dohody Čínu se zmínil i generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Zdroj: ČTK
Další zprávy