reklama
 
 

Polští bezdomovci vyrazili s farářem na pouť na traktůrcích. Štastnou cestu jim popřál i David Lynch

25. 8. 2016
Polští bezdomovci vyrazili s farářem na pouť na traktůrcích. | Video: YouTube
Čtyři bezdomovci a kněz se vydali z Polska do Francie přesně ve stylu filmu Davida Lynche Příběh Alvina Straighta, kde stárnoucí hrdina jede v zahradním traktůrku stovky kilometrů za nemocným bratrem.

Čtveřice bezdomovců a kněz vyrazili z jihopolského města Jaworzno v minitraktorech s přívěsy a jejich rychlost nepřesahuje 15 kilometrů za hodinu. Inspiroval je film Davida Lynche Příběh Alvina Straighta. V plánu mají dojet až k basilice svaté Terezie v Lisieux.

"Nedělejte nad námi kříž, neodepisujte nás," říkají poutníci o 1700 kilometrů dlouhé cestě, na niž se vydali spolu s knězem, spravujícím středisko péče o bezdomovce. Poté, co se museli vypořádat se závislostmi a vyloučením na okraj společnosti, chtějí předvést, co dokážou.

"Máme čas vyměřený na Zemi. Je čas vyhrazený přemítání a teď je čas vyrazit," prohlásil jeden z poutníků, Jacek Baczyński. "Na této pouti je pro mě nejdůležitější být tu a modlit se, za rodinu, za lidi, za dobré vztahy, za lásku," dodal Kazimierz Lara.

Ještě než polští poutníci vyrazili, režisér Lynch jim popřál hodně štěstí na jejich cestě "za odpuštěním, láskou, přátelstvím a mírem", poznamenala agentura Reuters.

autor: ČTK | 25. 8. 2016

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama