Policisté na Ostravsku pokutovali těhotnou ženu, poté jí pomohli vyměnit pneumatiku

Magazín Magazín
26. 10. 2021 9:12
Policejní hlídka z Velké Polomi na Ostravsku zastavila minulý týden při silniční kontrole 34letou těhotnou ženu ve škodovce. Přestože u sebe řidička neměla potřebné doklady a na voze měla sjetou přední pneumatiku, našla u policistů zastání.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: ČTK

Policejní kontrola nezačala pro 34letou těhotnou ženu vůbec dobře. Hlídka zjistila, že řidička se nemůže prokázat potřebnými doklady k řízení, a navíc měla na voze sjetou, téměř prázdnou pneumatiku. Hlídka jí proto udělila blokovou pokutu.

Foto: Policie ČR

Protože žena byla v pokročilé fázi těhotenství, jízda by pro ni i její spolujezdkyni nebyla bezpečná, hlídka proto navrhla ženám řešení, informuje Týdeník policie.

“Řídili se heslem Pomáhat a chránit, a tak ženy doprovodili k čerpací stanici, kde kolo dofoukali. To však nepomohlo a kolo stále unikalo. Proto zajistili opravu pneumatiky v autorizovaném servisu ve Velké Polomi a nakonec samotnou pneumatiku muži zákona ženě vyměnili,” informovala policie, podle které žena hlídce s úsměvem poděkovala a pokračovala dál v cestě.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Dubovská dojela v Killingtonu osmnáctá, Shiffrinová vyrovnala Stenmarka

Lyžařka Martina Dubovská skončila ve slalomu Světového poháru v Killingtonu osmnáctá. I pátý slalom v historii v americkém středisku ovládla domácí Mikaela Shiffrinová a v nejtočivější disciplíně vyrovnala 46. triumfem Švéda Ingemara Stenmarka.

Shiffrinová byla po prvním kole druhá, ale zajela dobře druhé, zatímco její největší soupeřka Petra Vlhová chybovala. Slovenská obhájkyně velkého křišťálového glóbu, která minulý týden dvakrát kralovala v Levi, tak skončila druhá. Třetí místo obsadila Švýcarka Wendy Holdenerová.

Dubovská jela mezi elitou po devadesáté. V prvním kole ztratila na Vlhovou více než dvě sekundy a byla šestnáctá. Do druhé jízdy se pustila razantněji, pozici ale neudržela a propadla se o dvě pozice. Nenavázala tak na životní šesté místo z minulého týdne ve Finsku.

V Killingtonu se dosud konaly čtyři slalomy a všechny vyhrála Shiffrinová. Před týdnem Američanka v obou závodech ve Finsku brala za Vlhovou vždy stříbro a na druhé místo to po prvním kole vypadalo i letos. Po druhé jízdě si ale tentokrát pozice vyměnily.

Pro Američanku je Killington prakticky domácím svahem a před rozhovorem dojatá emocemi plakala a chvilku trvalo, než dokázala mluvit. "Jsem šťastná, jak jsem jela druhé kolo. Neudělala jsem tak velkou chybu jako Petra. Bojovala jsem. Hodně to pro mě znamená," řekla Shiffrinová, která ve Světovém poháru celkově oslavila 71. vítězství.

Na rozdíl do Dubovské se nedostala do bodované třicítky Gabriela Capová. Z 63 slalomářek obsadila v 1. kole 51. místo s mankem více než pěti sekund na nejlepší.

Další slalom SP je na pořadu až za měsíc 29. prosince v rakouském Lienzu. Příští týden se rozjedou v kanadském Lake Louise rychlostní disciplíny s Ester Ledeckou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy