Nevěsta vstala na své svatbě z invalidního vozíku, kvůli manželovi se znovu naučila chodit

pv
18. 8. 2016 9:15
V 17 letech skočila nešťastně do bazénu a způsobila si poranění páteře, které ji upoutalo na invalidní vozík. Od začátku s následky zranění bojovala a během let se naučila vždy na několik okamžiků postavit. Když se loni v létě zasnoubila, chtěla cestu k oltáři jít, nikoliv jet na kolečkovém křesle. Sen se jí díky tvrdé dřině splnil, se svým novomanželem si přímo před svatebčany i zatančila.
Foto: Love Stories by Halie + Alec

Mladá nevěsta s poraněním páteře, kvůli kterému byla upoutána na invalidním vozíku, si na svůj svatební den splnila sen. K oltáři díky mnohaleté dřině a náročné rekonvalescenci došla po svých a s partnerem si užila i novomanželský tanec, jejich první společný v životě.

Dnes 25letá Jaquie Goncherová utrpěla poranění páteře v roce 2008 při skoku do bazénu. Od té doby byla z větší části na invalidním vozíku. Sama tvrdí, že jí doktoři nedávali takřka žádnou šanci, že bude znovu chodit. Nechtěla se ale vzdát a věřila, že je vyvede z omylu.

Foto: Love Stories by Halie + Alec

Goncherová tak hned od počátku svého zranění tvrdě pracovala s terapeutem a v posilovně, aby se jí vrátila schopnost stát. To se povedlo, ale vždy jen na krátký okamžik. Když se loni v srpnu zasnoubila, umanula si, že k oltáři dojde a po obřadu si zatancuje.

“Kvůli krevnímu tlaku jsem nevydržela stát déle jak 30 minut," řekla Goncherová stanici ABC. “Věděla jsem, že dokážu dojít k oltáři, ale hrozně jsem si přála během obřadu celou dobu stát a poté si zatancovat bez invalidního vozíku,” dodala.

Svůj plán předem téměř nikomu neřekla, kromě snoubence o něm vědělo pouze několik nejbližších přátel. Když se pak na začátku cesty k oltáři zvedla ze svého kolečkového křesla, sál plný lidí neskrýval šok. 

“Byla jsem tak nervózní. Všechna ta námaha směřovala k jednomu momentu, bála jsem se, že se samou nervozitou pozvracím,” popsala nevěsta, která se po celou cestu koukala pouze do země.

Ceremoniál na plátno zvěčnila její oblíbená malířka Maggie Smith Kuhnová, která zachytila ve své malbě krásu celého příběhu. A právě obraz společně s fotografiemi, které se objevily na sociální síti Reddit, si začali mezi sebou lidé posílat a sdílet.  

 

Právě se děje

před 11 minutami

Na japonském ostrově Suwanose vybuchla sopka Mt. Otake

Sopka Mt. Otake ležící na ostrově Suwanose na jihozápadě Japonska ve středu vybuchla. Velké kameny vymrštěné z kráteru dopadaly téměř kilometr daleko. Místní úřady zvýšily stupeň varování a omezily přístup obyvatel do okolí sopky, informovala agentura Kjódó.

Zdroj: ČTK
před 37 minutami

Phoenix zvládl závěr a získal v semifinále NBA proti Clippers druhou výhru

Basketbalisté Phoenixu pojedou do Kalifornie na třetí a čtvrté semifinále NBA proti Los Angeles Clippers za stavu 2:0 na zápasy. Vítězství 104:103 zajistil druhému týmu Západní konference košem 0,7 sekundy před koncem Deandre Ayton, autor 24 bodů a 14 doskoků. Nejlepším střelcem Suns byl s 29 body Cameron Payne. Clippers táhl s 26 body Paul George, ale osm vteřin před koncem minul dva trestné hody.

Další zprávy