reklama
 
 

Pes Smiley se narodil bez očí. Místo utracení teď léčí lidi

16. 3. 2015 9:24
Po narození měl být zlatý retrívr utracen. Díky novému majiteli teď rozdává radost a energii desítkám lidí.

Stouffville (Ontario) – Jmenuje se Smiley a rozdává lidem kolem sebe samou radost. Majitelka ho zachránila před smrtí, zlatý retrívr se totiž nehodil pro chovné účely, narodil se bez očí a byl malého vzrůstu.

"Lidé jím byli doslova fascinováni. Cítila jsem, že by je mohl inspirovat a dávat jim radost. Uvědomila jsem si, že by je v podstatě mohl léčit," řekla pro CBS News jeho majitelka Joanne.

Rozhodla se zapsat svého psa do speciálního výcviku a pak ho přihlásit do místního canisterapeutického programu. Smiley tak několik hodin denně tráví ve společnosti lidí v domovech důchodců nebo s dětskými pacienty. Posledních sedm let rovněž pomáhá handicapovaným.

"Nejraději vzpomínám na to, jak dokázal navázat kontakt s Teddym, jedním z klientů domu s pečovatelskou službou. Nikdo ho nikdy neviděl smát se a komunikovat," přibližuje Joanne.

"Smiley se ale nenechal odradit a vykouzlil na jeho tváři úsměv. Zdravotní sestry tehdy nemohly uvěřit tomu, že se to podařilo," vzpomíná hrdá majitelka.

Psovi je teď dvanáct let, jeho život se pomalu chýlí ke konci. "Jeho srst sice může být bělejší a jeho kroky pomalejší, ale jeho ocas se někdy nepřestane vrtět,“ dodala.

autor: Magazín | 16. 3. 2015 9:24

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama