Pes Smiley se narodil bez očí. Místo utracení teď léčí lidi

Magazín Magazín
16. 3. 2015 9:24
Po narození měl být zlatý retrívr utracen. Díky novému majiteli teď rozdává radost a energii desítkám lidí.
Smiley
Smiley | Foto: Facebook Training the K9 Way

Stouffville (Ontario) – Jmenuje se Smiley a rozdává lidem kolem sebe samou radost. Majitelka ho zachránila před smrtí, zlatý retrívr se totiž nehodil pro chovné účely, narodil se bez očí a byl malého vzrůstu.

"Lidé jím byli doslova fascinováni. Cítila jsem, že by je mohl inspirovat a dávat jim radost. Uvědomila jsem si, že by je v podstatě mohl léčit," řekla pro CBS News jeho majitelka Joanne.

Rozhodla se zapsat svého psa do speciálního výcviku a pak ho přihlásit do místního canisterapeutického programu. Smiley tak několik hodin denně tráví ve společnosti lidí v domovech důchodců nebo s dětskými pacienty. Posledních sedm let rovněž pomáhá handicapovaným.

"Nejraději vzpomínám na to, jak dokázal navázat kontakt s Teddym, jedním z klientů domu s pečovatelskou službou. Nikdo ho nikdy neviděl smát se a komunikovat," přibližuje Joanne.

"Smiley se ale nenechal odradit a vykouzlil na jeho tváři úsměv. Zdravotní sestry tehdy nemohly uvěřit tomu, že se to podařilo," vzpomíná hrdá majitelka.

Psovi je teď dvanáct let, jeho život se pomalu chýlí ke konci. "Jeho srst sice může být bělejší a jeho kroky pomalejší, ale jeho ocas se někdy nepřestane vrtět,“ dodala.

 

Právě se děje

před 57 minutami

FIA vyhlásila osobností roku zesnulého Laudu

Mezinárodní automobilová federace (FIA) vyhlásila osobností roku trojnásobného mistra světa formule 1 Nikiho Laudu, který v květnu v 70 letech zemřel. Legendární Rakušan působil do své smrti ve funkci šéfa dozorčí rady stáje Mercedes.

Pilot Mercedesu Lewis Hamilton na slavnostním večeru v Paříži převzal šestou trofej pro šampiona F1. Už pouze jedna mu schází k vyrovnání rekordní bilance Němce Michaela Schumachera. "Byl to zatím nejlepší rok v mé kariéře. Jsem pyšný na to, co jsme s týmem dokázali," uvedl britský jezdec, který letos vyhrál jedenáct Velkých cen a nasbíral rekordní počet bodů (413).

Nováčkem roku byl zvolen thajský pilot formule 1 Alexander Albon, který skončil v šampionátu osmý. V japonské Grand Prix mu o jedno místo unikly premiérové stupně vítězů.

Ocenění za akci roku přisoudili fanoušci Nizozemci Maxi Verstappenovi za souboj s monacký jezdcem Charlesem Leclercem z Ferrari ve Velké ceně Británie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy