Žil 20 let na ulici, teď rozdává radost ostatním. Stal se nejveselejším řidičem MHD

Magazín Magazín
14. 1. 2019 11:18
Seděl ve vězení, má za sebou závislost na drogách a ještě před 17 měsíci neměl ani práci, ani domov. Díky pomoci neziskové organizace se rekvalifikoval na řidiče autobusu a cestující na každé zastávce linky 26 vítá srdečným úsměvem. I za něj si teď vysloužil titul nejveselejšího šoféra v Londýně.
Pat Lawson
Pat Lawson | Foto: Repro YouTube

Padesátiletý Patrick "Pat" Lawson zrovna neměl jednoduchý život. Propadl drogám, téměř 20 let žil na ulici a poté skončil kvůli zdravotním problémům v nemocnici. 

Všechno se změnilo až díky dobrovolníkům z neziskové organizace Single Homeless Project, kteří mu zajistili rekvalifikaci na řidiče na autobusu u obecně prospěšné společnosti zajišťující dopravu.

A práci v dopravě si na rozdíl od té předchozí okamžitě zamiloval. "V minulosti jsem už práci měl, prodával jsem Big Issue (britská obdoba Nového prostoru, pozn. red.), ale to mě nebavilo tak jako řídit autobus," uvedl pro server The London Ecomic Pawson. 

A radost z práce přenáší i na pasažéry. Každému cestujícímu, který nastoupí na linku 26, popřeje dobré ráno a obdaruje ho úsměvem. Autobus řídí od března 2017 a za svoji vstřícnost již získal řadu pochval a doporučeních od spokojených cestujících. A může se také pyšnit cenou za nejveselejšího šoféra MHD v Londýně.

"Jsem opravdu šťastný, že jsem cenu získal. Ale snažím se být sám sebou, taková je prostě moje povaha a přesně tak by se měl chovat každý řidič autobusu," uvedl v rozhovoru pro televizní kanál London Live.

V budoucnu má v plánu sepsat knihu, svým příběhem se šťastným koncem chce motivovat další lidi bez domova.

"Ocitl jsem se na samém dně, ale díky podpoře charitativních organizací jsem se z něj dostal," poděkoval dobrovolníkům.

Video: Zvykl jsem si, říká bezdomovec žijící v dřevěné boudě

Jiří žije v dřevěné chatrči ve zlínské čtvrti Příluky už deset let. Zvykl si i na mrazivé počasí | Video: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

Aktualizováno před 8 hodinami

Izraelské nálety v Gaze budou pokračovat, dokud to bude nutné, uvedl Netanjahu

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v sobotu řekl, že Izrael bude pokračovat v náletech v Pásmu Gazy, dokud to bude nutné, a bude se přitom snažit co nejvíce chránit civilisty. Vinu za současné boje premiér připsal islamistickému hnutí Hamás, které v palestinské enklávě vládne. Informovala o tom agentura Reuters.

"Strana, která nese vinu za tuto konfrontaci, nejsme my. Jsou to ti, kdo na nás útočí," řekl Netanjahu v televizním projevu. "Jsme stále uprostřed této operace, stále ještě není u konce. Tato operace bude pokračovat tak dlouho, jak to bude nutné," dodal.

Násilnosti mezi Izraelem a Hamásem nyní eskalovaly nejvíce od poslední války v roce 2014. Hamásem vedené ministerstvo zdravotnictví hlásí zatím 145 mrtvých, Izrael na své straně registruje deset mrtvých.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

K pátečnímu útoku na mešitu v Kábulu se přihlásil Islámský stát

K pátečnímu útoku na mešitu v Kábulu se přihlásila teroristická organizace Islámský stát (IS). Informovala o tom agentura Reuters. Exploze v mešitě ve čtvrti Šakar Dara si vyžádala nejméně 12 obětí na životech. Stala se při pátečních modlitbách u příležitosti muslimského svátku íd al-fitr, kterým končí postní měsíc ramadán.

Islamistické hnutí Tálibán a afghánská vláda, které spolu vedou boje, vyhlásily od čtvrtka u příležitosti svátku třídenní příměří. Útok na mešitu Tálibán odsoudil již v pátek, jeho mluvčí ho ale podle agentury AP tehdy připsal afghánské tajné službě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy