Žil 20 let na ulici, teď rozdává radost ostatním. Stal se nejveselejším řidičem MHD

Magazín Magazín
14. 1. 2019 11:18
Seděl ve vězení, má za sebou závislost na drogách a ještě před 17 měsíci neměl ani práci, ani domov. Díky pomoci neziskové organizace se rekvalifikoval na řidiče autobusu a cestující na každé zastávce linky 26 vítá srdečným úsměvem. I za něj si teď vysloužil titul nejveselejšího šoféra v Londýně.
Pat Lawson
Pat Lawson | Foto: Repro YouTube

Padesátiletý Patrick "Pat" Lawson zrovna neměl jednoduchý život. Propadl drogám, téměř 20 let žil na ulici a poté skončil kvůli zdravotním problémům v nemocnici. 

Všechno se změnilo až díky dobrovolníkům z neziskové organizace Single Homeless Project, kteří mu zajistili rekvalifikaci na řidiče na autobusu u obecně prospěšné společnosti zajišťující dopravu.

A práci v dopravě si na rozdíl od té předchozí okamžitě zamiloval. "V minulosti jsem už práci měl, prodával jsem Big Issue (britská obdoba Nového prostoru, pozn. red.), ale to mě nebavilo tak jako řídit autobus," uvedl pro server The London Ecomic Pawson. 

A radost z práce přenáší i na pasažéry. Každému cestujícímu, který nastoupí na linku 26, popřeje dobré ráno a obdaruje ho úsměvem. Autobus řídí od března 2017 a za svoji vstřícnost již získal řadu pochval a doporučeních od spokojených cestujících. A může se také pyšnit cenou za nejveselejšího šoféra MHD v Londýně.

"Jsem opravdu šťastný, že jsem cenu získal. Ale snažím se být sám sebou, taková je prostě moje povaha a přesně tak by se měl chovat každý řidič autobusu," uvedl v rozhovoru pro televizní kanál London Live.

V budoucnu má v plánu sepsat knihu, svým příběhem se šťastným koncem chce motivovat další lidi bez domova.

"Ocitl jsem se na samém dně, ale díky podpoře charitativních organizací jsem se z něj dostal," poděkoval dobrovolníkům.

Video: Zvykl jsem si, říká bezdomovec žijící v dřevěné boudě

Jiří žije v dřevěné chatrči ve zlínské čtvrti Příluky už deset let. Zvykl si i na mrazivé počasí | Video: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

Další zprávy