Žil 20 let na ulici, teď rozdává radost ostatním. Stal se nejveselejším řidičem MHD

Magazín Magazín
14. 1. 2019 11:18
Seděl ve vězení, má za sebou závislost na drogách a ještě před 17 měsíci neměl ani práci, ani domov. Díky pomoci neziskové organizace se rekvalifikoval na řidiče autobusu a cestující na každé zastávce linky 26 vítá srdečným úsměvem. I za něj si teď vysloužil titul nejveselejšího šoféra v Londýně.
Pat Lawson
Pat Lawson | Foto: Repro YouTube

Padesátiletý Patrick "Pat" Lawson zrovna neměl jednoduchý život. Propadl drogám, téměř 20 let žil na ulici a poté skončil kvůli zdravotním problémům v nemocnici. 

Všechno se změnilo až díky dobrovolníkům z neziskové organizace Single Homeless Project, kteří mu zajistili rekvalifikaci na řidiče na autobusu u obecně prospěšné společnosti zajišťující dopravu.

A práci v dopravě si na rozdíl od té předchozí okamžitě zamiloval. "V minulosti jsem už práci měl, prodával jsem Big Issue (britská obdoba Nového prostoru, pozn. red.), ale to mě nebavilo tak jako řídit autobus," uvedl pro server The London Ecomic Pawson. 

A radost z práce přenáší i na pasažéry. Každému cestujícímu, který nastoupí na linku 26, popřeje dobré ráno a obdaruje ho úsměvem. Autobus řídí od března 2017 a za svoji vstřícnost již získal řadu pochval a doporučeních od spokojených cestujících. A může se také pyšnit cenou za nejveselejšího šoféra MHD v Londýně.

"Jsem opravdu šťastný, že jsem cenu získal. Ale snažím se být sám sebou, taková je prostě moje povaha a přesně tak by se měl chovat každý řidič autobusu," uvedl v rozhovoru pro televizní kanál London Live.

V budoucnu má v plánu sepsat knihu, svým příběhem se šťastným koncem chce motivovat další lidi bez domova.

"Ocitl jsem se na samém dně, ale díky podpoře charitativních organizací jsem se z něj dostal," poděkoval dobrovolníkům.

Video: Zvykl jsem si, říká bezdomovec žijící v dřevěné boudě

Jiří žije v dřevěné chatrči ve zlínské čtvrti Příluky už deset let. Zvykl si i na mrazivé počasí | Video: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Kremlík na ministerstvu dopravy zůstane, bude náměstkem svého nástupce Havlíčka

Vladimír Kremlík (za ANO) bude po svém odvolání z vlády působil na ministerstvu dopravy jako náměstek. Deníku Mladá fronta DNES (MfD) to během cesty v Izraeli řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Kremlík dnes skončil v čele ministerstva kvůli kritizované zakázce na informační systém k elektronickým dálničním známkám. V pátek ho nahradí vicepremiér Karel Havlíček (za ANO), který má podle Babiše až do konce funkčního období jeho vlády současně řídit i ministerstvo průmyslu a obchodu.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Bouře Gloria si ve Španělsku vyžádala již 13 obětí

Už třináct obětí si vyžádala bouře Gloria, která od víkendu sužuje Španělsko. Čtyři další lidé se pohřešují, informoval dnes server listu El País. Bouřka způsobila také značné materiální škody. Kvůli pomoci postiženým regionům se v pátek mimořádně sejde španělská vláda. Hladiny řek vytrvalý déšť zvýšil také na jihozápadě Francie.

Nejvíce obětí si bouře je ve Valencii, kde zahynulo pět lidí. Čtyři mrtvé hlásí Katalánsko, dva Andalusie a po jednom regiony Kastilie-León a Asturie.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 2 hodinami

Kvůli pádu osoby do kolejiště nejezdí metro na části linky B

Mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Florenc na lince B nejezdí metro, kolem 19:30 spadl ve stanici Anděl do kolejiště člověk. Asi čtyřicetiletý muž srážku se soupravou nepřežil. Lidé v daném úseku místo metra museli na tramvaj, jít pěšky nebo využít jinou linku metra. Na místě zasahovali záchranáři, hasiči pražského dopravního podniku a policisté. Očekává se, že provoz bude obnoven kolem 22:00, uvedl večer na webu pražský dopravní podnik.

Metro jezdí bez omezení v úseku Zličín - Smíchovské nádraží a Florenc - Černý Most, v centrální části linky B je provoz zastaven. Náhradní autobusy dopravce nezavedl, lidem doporučil využít tramvaje. "Mezi Smíchovem a Karlínem doporučujeme použít též alternativní spojení linkami 10 a 16 s přestupem na metro C v zastávce I.P.Pavlova," uvedl dopravní podnik.

Zdroj: ČTK
Další zprávy