Oceněná zdravotní sestra: Zachraňovala při vlakovém neštěstí

jaz, PR
31. 3. 2014 14:16
V Praze se konal již 5. ročník soutěže Žena regionu. Tentokrát cenu získala zdravotní sestra, která i přes svá zranění zachraňovala spolucestující během vlakového neštěstí.
Foto: Žena regionu

Praha – Naděžda Tomčíková z Pardubického kraje cestovala v osudný den 8. srpna roku 2008 ve vlaku, který u Studénky narazil do zřícené mostní konstrukce, která dopadla během oprav na trať.

Při tragické nehodě byla sama Naděžda zraněná, přesto pomáhala ostatním cestujícím a díky včasné první pomoci zachránila i několik lidských životů.

Naděžda je zdravotní sestrou v nemocnici ve Svitavách a kromě toho také pedagožkou na Střední zdravotnické škole. V minulosti byla oceněna také bývalým prezidentem republiky Václavem Klausem.

Během vlakového neštěstí ve Studénce zahynulo celkem osm lidí a desítky jich bylo zraněno. Viníci nehody ale stále nejsou potrestáni.

Cenu odborné poroty získala také Olga Rosenbergerová z Moravskoslezského kraje, která založila Družstvo NAPROTI, zaměřující se na pomoc lidem se zdravotním postižením.

Regionální soutěž se snaží ocenit a zviditelnit výjimečné ženy a zviditelnit jejich práci. O vítězích poté rozhoduje široká veřejnost v internetovém hlasování.

 

Právě se děje

Další zprávy