Přežil útok teroristů. V nemocnici potkal svoji budoucí ženu

pej
30. 8. 2014 8:00
Přežil bombový atentát na bostonský maraton. Během rekonvalescence se zamiloval do své ošetřovatelky, se kterou se teď oženil.
James Costello a Krista D'Agostino
James Costello a Krista D'Agostino | Foto: Prudente Photography

Boston - Všechno zlé je pro něco dobré, říká se. Životní příběh Jamese Costella je toho jasným důkazem. Při loňském teroristickém útoku na bostonský maraton byl vážně zraněn. Fotografie, na které leží s rozervanými oblečením, pořízená bezprostředně po výbuchu tehdy obletěla díky Facebooku celý svět.

Jamese musel kvůli vážným zraněním podstoupit transplantaci kožních štěpů. Z operace se zotavoval šest týdnů v rehabilitačním centru Spaulding, kde poznal svoji životní lásku, ošetřovatelku Kristu D'Agostino.

"Po několika rozhovorech s ní jsem si uvědomil, že je nejen krásná, ale má i dobré srdce," napsal James Costello na svém Facebooku, když oznamoval jejich zasnoubení loni v prosinci.

Svatba plná emocí

Svatební obřad se konal v sobotu 23. srpna v bostonském hotelu Hyatt, který rovněž sponzoroval ostatní výdaje spojené s obřadem. Toho se účastnilo 160 lidí včetně rodiny a nejbližších přátel.

"Jsou to ti nejúžasnější lidé, zaslouží si to," řekl Daily Mail marketingový ředitel hotelu Regency Boston.

Svatba byla podle ostatních velmi zábavná, ale také plná emocí. Nejsilnějším zážitkem měl být projev ženichova bratra. "Až díky tomu útoku jsem si uvědomil, jak moc svého bratra miluju. Je skvělý a neměl bych to brát jako samozřejmost," řekl.

Podle Daily Mail si teď novomanželé užívají líbánky na Havaji. Při bombovém útoku loňského ročníku bostonského maratonu zemřeli tři lidé a 260 jich bylo zraněno. Za útoky stáli bratři Džochar a Tamerlan Carnajevovi.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy