Neznámý hrdina rozdává v Německu pytle peněz, hospicu daroval přes dva miliony

ČTK ČTK
7. 8. 2019 10:03
Neznámý dobrodinec, který si přeje zůstat v anonymitě, rozdává sociálním ústavům v oblasti německého Braunschweigu pytle peněz. Od začátku letošního roku věnoval na charitativní účely nejméně 200 tisíc eur (5,15 milionu korun).
Ředitelka hospicu Petra Gottsandová drží symbolický pytel peněz od neznámého dobroděje.
Ředitelka hospicu Petra Gottsandová drží symbolický pytel peněz od neznámého dobroděje. | Foto: ČTK

Zatím posledním místem, které obdrželo "zázračný sáček" se dvěma stovkami pětiseteurových bankovek (v přepočtu asi dva a půl milionu korun), je hospic v Braunschweigu. "Dnes se nemůžeme zbavit úsměvu od ucha k uchu," řekla v úterý ředitelka hospicu Petra Gottsandová. Balík jí v pondělí přinesl zástupce listu Braunschweiger Zeitung. Gottsandová uvedla, že hospic ještě nikdy tak velký dar nedostal.

David Mache z Braunschweiger Zeitung tvrdí, že ani v tomto deníku nevědí, kým je záhadný sponzor, který se už víckrát ohlásil, že chce předat dar. Ujišťoval je, že dary pochází ze zdaněných příjmů.

Agentura DPA uvádí, že zatím není jasné, zda tato dobročinná série souvisí s takzvaným braunschweigským zázrakem. Mezi listopadem 2011 a březnem 2013 obdržely různé instituce sloužící veřejnosti obálky s penězi. Šlo třeba o školky nebo vývařovny pro sociálně slabé. I tenkrát tam jistou roli sehrál list Braunschweiger Zeitung: v obálce byly většinou vystřižené novinové články, z nichž vyplývalo, jak mají být peníze vynaloženy.

 

Právě se děje

Další zprávy