Neslyšící muž adoptoval neslyšícího psa. Nerozlučná dvojka si rozumí pomocí gest

Magazín Magazín
4. 5. 2019 18:44
Američan Nick Abbott se s hluchotou narodil. Jeho pes Emerson přišel o sluch zřejmě kvůli nemoci. Nick si ho minulý měsíc osvojil z útulku a teď tvoří nerozlučnou dvojici. Jejich příběh sdílejí média po celém světě. "Hned se mi líbil, protože máme mnoho společného. Cítím, že mu rozumím," řekl 31letý Abbott, který se se psem dorozumívá pomocí gest.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Příběh Američana Nicka Abbotta a jeho psa Emersona je dalším důkazem toho, že zvířata si s lidmi rozumí i beze slov. Abbott objevil 12týdenního míšence labradorského retrívra v útulku.

Emerson měl přitom za sebou velmi těžký začátek života. Nezisková organizace provozující útulek našla šestiměsíční černé štěně na ulici ve státě Florida společně s jeho sourozenci. Později zjistila, že trpí velmi nakažlivým psím parvovirem, jenž způsobuje záchvaty.

Ačkoliv se Emerson nakonec uzdravil a putoval do útulku v Maine, přišlo se na to, že je hluchý. Zaměstnanci útulku se tak obávali, že o štěně nikdo nebude mít zájem. Nakonec jej však objevil Abbott.

"Nick nám řekl, že chce Emersona vidět a že si budou rozumět, protože mají stejné problémy se sluchem," uvedli zaměstnanci útulku na svém Facebooku, kde zveřejnili příběh Nicka a Emersona. 

Když se poprvé setkali, bylo to, jako by k sobě patřili odjakživa. "Když Abbott se svou matkou přišli, Emerson si to namířil rovnou k Nickovi a sedl si k jeho nohám. Došlo nám, že je to osud, že ti dva k sobě patří," dodal útulek.

Pán a jeho pes spolu komunikují vlastním jazykem, který tvoří různá gesta. A Nick Emersona postupně učí formu znakového jazyka. "Pokud si Nick sáhne na ušní lalůček a zatřese s ním, Emerson zaštěká. Je to tak roztomilé," řekla pořadu Good Morning America Nickova matka. A dodala, že Emerson je Nickovi vždycky v patách. 

Američan si dokonce založil účet na Instagramu, kde lidé mohou sledovat jeho život s hluchým míšencem labradora. 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Summit EU se shodl na dosažení klimatické neutrality do roku 2050

Lídři zemí Evropské unie se dnes po dlouhém vyjednávání shodli, že EU bude do poloviny století klimaticky neutrální. Informoval o tom předseda Evropské rady Charles Michel. Podle informací ČTK obsahují závěry zmínku o jaderné energii jako součásti energetického mixu, kterou prosazovalo Česko. Dočasnou výjimku si podle diplomatických zdrojů vyjednalo Polsko.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Summit projednal víceletý rozpočet EU, shodu nenašel

Evropští lídři ve čtvrtek na bruselském summitu projednali návrh příštího víceletého rozpočtu Evropské unie. K textu předloženému finským předsednictvím má většina unijních zemí připomínky a k jednání se chtějí vrátit počátkem příštího roku. Podle informací ČTK uvažuje předseda Evropské rady Charles Michel o svolání mimořádného summitu na únor.

Prezidenti a premiéři se k otázce rozpočtu na období 2021 až 2027 dostali po neúspěšném podvečerním vyjednávání o klimatických závazcích. Na stole měli návrh, který již po zveřejnění sklidil kritiku od Evropské komise i většiny členských států. Finský text počítá s celkovým objemem rozpočtu ve výši 1,07 procenta hrubého národního důchodu (HND) EU. Zatímco komisi, která navrhovala 1,11 procenta, se nelíbí snížení celkového objemu rozpočtu, státy střední a jižní Evropy jsou rozladěny zejména poklesem peněz pro strukturální fondy. Západoevropské země pak namítají, že by se měl rozpočet i vzhledem k odchodu Británie jako čistého plátce snížit až na jedno procento.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Lídři EU se shodli na prodloužení sankcí vůči Rusku

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se dnes jednomyslně shodli na půlročním prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku. Oznámil to mluvčí předsedy Evropské rady Barend Leyts. Podle unijních lídrů Moskva stále nedodržuje mírové dohody z Minsku, které se týkají východu Ukrajiny ovládaného od roku 2014 separatisty a jejichž naplnění je podmínkou pro zrušení postihů.

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron informovali své kolegy o výsledcích pondělní pařížské vrcholné schůzky. Takzvaná normandská čtyřka tvořená ještě ruským prezidentem Vladimirem Putinem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským se v Paříži nedokázala shodnout na ukončení konfliktu na východě Ukrajiny. V oblasti Donbasu za více než pět let bojů mezi vojsky prozápadní vlády v Kyjevě a separatisty podporovanými Kremlem zemřelo na 13 000 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy