Neslyšící muž adoptoval neslyšícího psa. Nerozlučná dvojka si rozumí pomocí gest

Magazín Magazín
4. 5. 2019 18:44
Američan Nick Abbott se s hluchotou narodil. Jeho pes Emerson přišel o sluch zřejmě kvůli nemoci. Nick si ho minulý měsíc osvojil z útulku a teď tvoří nerozlučnou dvojici. Jejich příběh sdílejí média po celém světě. "Hned se mi líbil, protože máme mnoho společného. Cítím, že mu rozumím," řekl 31letý Abbott, který se se psem dorozumívá pomocí gest.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Příběh Američana Nicka Abbotta a jeho psa Emersona je dalším důkazem toho, že zvířata si s lidmi rozumí i beze slov. Abbott objevil 12týdenního míšence labradorského retrívra v útulku.

Emerson měl přitom za sebou velmi těžký začátek života. Nezisková organizace provozující útulek našla šestiměsíční černé štěně na ulici ve státě Florida společně s jeho sourozenci. Později zjistila, že trpí velmi nakažlivým psím parvovirem, jenž způsobuje záchvaty.

Ačkoliv se Emerson nakonec uzdravil a putoval do útulku v Maine, přišlo se na to, že je hluchý. Zaměstnanci útulku se tak obávali, že o štěně nikdo nebude mít zájem. Nakonec jej však objevil Abbott.

"Nick nám řekl, že chce Emersona vidět a že si budou rozumět, protože mají stejné problémy se sluchem," uvedli zaměstnanci útulku na svém Facebooku, kde zveřejnili příběh Nicka a Emersona. 

Když se poprvé setkali, bylo to, jako by k sobě patřili odjakživa. "Když Abbott se svou matkou přišli, Emerson si to namířil rovnou k Nickovi a sedl si k jeho nohám. Došlo nám, že je to osud, že ti dva k sobě patří," dodal útulek.

Pán a jeho pes spolu komunikují vlastním jazykem, který tvoří různá gesta. A Nick Emersona postupně učí formu znakového jazyka. "Pokud si Nick sáhne na ušní lalůček a zatřese s ním, Emerson zaštěká. Je to tak roztomilé," řekla pořadu Good Morning America Nickova matka. A dodala, že Emerson je Nickovi vždycky v patách. 

Američan si dokonce založil účet na Instagramu, kde lidé mohou sledovat jeho život s hluchým míšencem labradora. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy