Mládě nosorožce hvězdou plzeňské zoo. Kdo mu dá jméno?

ČTK ČTK
3. 2. 2014 16:51
Mnohonásobné navýšení přístupů na webové stránky zaznamenává v posledních dnech plzeňská zoo díky on-line přenosu nosorožců indických.
Foto: zooplzen.cz

Plzeň - První vlna zájmu odstartovala v druhém lednovém týdnu po spuštění přenosu z výběhu březí samice. Poté, co se v neděli v noci narodilo mládě, počty lidí, kteří novorozenou samičku na internetu sledovali, ještě několikanásobně vzrostly. Stejně tak prudký nárůst sledovanosti zaznamenala i stránka zoo na sociální síti. "Mládě i jeho matka jsou v pořádku," řekl dnes ČTK mluvčí zoo Martin Vobruba.

"Před spuštěním on-line přenosu nosorožců jsme měli například 7. ledna za den 354 přístupů na stránky. Druhý den po spuštění přenosu to bylo 4800 přístupů a v neděli, když se mládě narodilo, vzrostl počet přístupů na 14 500," řekl mluvčí. Je to největší zájem, jaký zatím kdy web zoo zaznamenal.

Pětileté samici nosorožce indického se narodilo první mládě v neděli, zhruba hodinu a půl po půlnoci. Samička, která při porodu vážila přes 50 kilogramů, je prvním mládětem nosorožce narozeným v dosavadní víc než osmdesátileté historii zoo. Podle Vobruby je mládě čilé a od samice pije mléko.

O jménu zatím zoo nerozhodla. Není vyloučeno, že vyzve veřejnost, aby pomohla s výběrem jména pro jedno z nejatraktivnějších mláďat posledních let. Pro klid samice i novorozeného mláděte je zatím pavilon nosorožců pro veřejnost uzavřen.

Na on-line přenos z výběhu nosorožců se podívejte zde.

 

Právě se děje

Další zprávy