Mládě nosorožce hvězdou plzeňské zoo. Kdo mu dá jméno?

ČTK ČTK
3. 2. 2014 16:51
Mnohonásobné navýšení přístupů na webové stránky zaznamenává v posledních dnech plzeňská zoo díky on-line přenosu nosorožců indických.
Foto: zooplzen.cz

Plzeň - První vlna zájmu odstartovala v druhém lednovém týdnu po spuštění přenosu z výběhu březí samice. Poté, co se v neděli v noci narodilo mládě, počty lidí, kteří novorozenou samičku na internetu sledovali, ještě několikanásobně vzrostly. Stejně tak prudký nárůst sledovanosti zaznamenala i stránka zoo na sociální síti. "Mládě i jeho matka jsou v pořádku," řekl dnes ČTK mluvčí zoo Martin Vobruba.

"Před spuštěním on-line přenosu nosorožců jsme měli například 7. ledna za den 354 přístupů na stránky. Druhý den po spuštění přenosu to bylo 4800 přístupů a v neděli, když se mládě narodilo, vzrostl počet přístupů na 14 500," řekl mluvčí. Je to největší zájem, jaký zatím kdy web zoo zaznamenal.

Pětileté samici nosorožce indického se narodilo první mládě v neděli, zhruba hodinu a půl po půlnoci. Samička, která při porodu vážila přes 50 kilogramů, je prvním mládětem nosorožce narozeným v dosavadní víc než osmdesátileté historii zoo. Podle Vobruby je mládě čilé a od samice pije mléko.

O jménu zatím zoo nerozhodla. Není vyloučeno, že vyzve veřejnost, aby pomohla s výběrem jména pro jedno z nejatraktivnějších mláďat posledních let. Pro klid samice i novorozeného mláděte je zatím pavilon nosorožců pro veřejnost uzavřen.

Na on-line přenos z výběhu nosorožců se podívejte zde.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Nash začala Světový pohár v cyklokrosu druhým místem v Iowě

Kateřina Nash dojela na úvod Světového poháru v cyklokrosu v Iowa City druhá. Českou závodnici porazila jen Kanaďanka Maghalie Rochetteová, která vybojovala první vítězství v seriálu. Nash ztratila na vítězku sedm sekund. Mezi muži vyhrál při svém debutu v elitní kategorii Světového poháru jednadvacetiletý Belgičan Eli Iserbyt.

 

Nash, která žije v USA, navázala druhým místem na předloňský triumf v Iowa City. Třetí Američanku Claru Honsingerovou za sebou jednačtyřicetiletá rodačka z Prachatic nechala o osm sekund.

 

Úvodní závod sezony vynechaly úřadující trojnásobná mistryně světa Belgičanka Sanne Cantová a vítězka uplynulého ročníku Světového poháru Nizozemka Marianne Vosová.

 

Úvodní závod Světového poháru v cyklokrosu v Iowa City (USA):

Muži: 1. Iserbyt 1:05:27, 2. Toon Aerts -54, 3. Soete, 4. Vermeersch oba -1:00, 5. Sweeck (všichni Belg.) -1:01, 6. Van der Haar (Niz.) -1:25.

Ženy: 1. Rochetteová (Kan.) 46:23, 2. Nash (ČR) -7, 3. Honsingerová (USA) -15, 4. Van der Heijdenová (Niz.) -25, 5. Richardsová (Brit.) -32, 6. Kaptheijnsová (Niz.) -44.

Další zprávy