Mládě nosorožce hvězdou plzeňské zoo. Kdo mu dá jméno?

ČTK ČTK
3. 2. 2014 16:51
Mnohonásobné navýšení přístupů na webové stránky zaznamenává v posledních dnech plzeňská zoo díky on-line přenosu nosorožců indických.
Foto: zooplzen.cz

Plzeň - První vlna zájmu odstartovala v druhém lednovém týdnu po spuštění přenosu z výběhu březí samice. Poté, co se v neděli v noci narodilo mládě, počty lidí, kteří novorozenou samičku na internetu sledovali, ještě několikanásobně vzrostly. Stejně tak prudký nárůst sledovanosti zaznamenala i stránka zoo na sociální síti. "Mládě i jeho matka jsou v pořádku," řekl dnes ČTK mluvčí zoo Martin Vobruba.

"Před spuštěním on-line přenosu nosorožců jsme měli například 7. ledna za den 354 přístupů na stránky. Druhý den po spuštění přenosu to bylo 4800 přístupů a v neděli, když se mládě narodilo, vzrostl počet přístupů na 14 500," řekl mluvčí. Je to největší zájem, jaký zatím kdy web zoo zaznamenal.

Pětileté samici nosorožce indického se narodilo první mládě v neděli, zhruba hodinu a půl po půlnoci. Samička, která při porodu vážila přes 50 kilogramů, je prvním mládětem nosorožce narozeným v dosavadní víc než osmdesátileté historii zoo. Podle Vobruby je mládě čilé a od samice pije mléko.

O jménu zatím zoo nerozhodla. Není vyloučeno, že vyzve veřejnost, aby pomohla s výběrem jména pro jedno z nejatraktivnějších mláďat posledních let. Pro klid samice i novorozeného mláděte je zatím pavilon nosorožců pro veřejnost uzavřen.

Na on-line přenos z výběhu nosorožců se podívejte zde.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy