I my jsme krásné a sexy, tvrdí modelka s Downovým syndromem. V New Yorku představila kolekci šatů

ČTK ČTK
17. 2. 2016 9:07
Na slavném newyorském týdnu módy představila kolekci šatů modelka s Downovým syndromem Madeline Stuartová. Tuto osmnáctiletou Australanku přivedla na přehlídková mola loni italská firma FTL Moda, která proslula zapojováním modelek s různými zdravotními handicapy, například modelkami na vozíku.
Madeline Stuartová
Madeline Stuartová | Foto: Profimedia.cz

Když se loni na newyorské přehlídce objevila Madeline Stuartová jako první dívka s Downovým syndromem, považovala to za přelud. Teď se na Manhattanu představila v modelech značky Lulu et Gigi.

Po bílých šatech se zimními doplňky předvedla fialovozlaté šaty s blyštivými aplikacemi, které ladily s jejími rezavými vlasy.

#nyfw

Fotka zveřejněná uživatelem Madeline Stuart (@madelinesmodelling_),

"Věřím, že má účast bude mezníkem. Doufám, že prostřednictvím módy se může změnit pohled, který má společnost na lidi s handicapem," napsala Madeline Stuartová.

"Myslím, že je čas, aby si lidé uvědomili, že i s Downovým syndromem může být dívka sexy a krásná," řekla Madelinina matka Rosanne. A dodala, že v módních přehlídkách budou pokračovat, dokud bude takto Maddy šťastná. A navíc tak mohou povzbudit ostatní, kdo se potýkají s pocity izolace.

I AMNyfw -- I AM New York freezing WOMAN lol

Fotka zveřejněná uživatelem Madeline Stuart (@madelinesmodelling_),

Madeline, která byla nedávno nominována na Australanku roku 2016, chtěla vždy být modelkou. Kromě předsudků ale bojovala i s vyšší váhou, která bývá častá u lidí s tímto zdravotním postižením. Pracovala ale na sobě velmi tvrdě, aby si splnila svůj sen.

@ftlmoda @nyfw #NYFW

Fotka zveřejněná uživatelem Madeline Stuart (@madelinesmodelling_),

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ganna vyhrál úvodní časovku Gira d'Italia

Italský cyklista Filippo Ganna vyhrál úvodní časovku Gira d'Italia a jako první se oblékl do růžového dresu. Mistr světa v této disciplíně porazil na trati dlouhé 8,6 km v Turíně krajana Edoarda Affiniho o deset sekund. Jediný český cyklista ve startovní listině 104. ročníku Jan Hirt do závodu vstoupil 135. místem.

Další zprávy