Mladý bezdomovec se dostal na práva. Teď chce změnit svět

hrz
15. 8. 2015 8:00
Mladík pobýval dvanáct hodin denně v knihovně, přespával občas u kamaráda, skoro nejedl a ve volném čase chodil na brigády. Úsilí se vyplatilo. Dostal se na práva na Cambridge.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Cambridge – Nedostudovaný, bez práce a nakonec i bez domova. Život britského mladíka Jacoba Lewise se nevyvíjel vůbec dobře, a proto si v jednu chvíli řekl, že takhle už to dál nejde.

Mladý bezdomovec si dal velmi smělý cíl – dostat se na práva na Cambridge, tedy na jednu z nejprestižnějších univerzit na světě, píše britský deník The Independent.

Dvanáct hodin denně seděl a pilně studoval v knihovně školy Coleg y Cymoedd ve velšském Aberdare, kam rovněž podal přihlášku. Přespával u kamaráda na pohovce, občas v hotelu, který mu pomáhala hradit velšská univerzita.

"Na začátku tohoto roku jsem pracoval dvacet čtyři hodin týdně, abych si vydělal na své studium. Abych vyšel s penězi, skoro jsem nejedl."

Jeho úsilí přineslo ohromující výsledky. Na studia práv na Cambridge byl přijat bez ztráty bodu, dostal se i na univerzitu do Aberdare.

Judith Evansová, ředitelka Coleg y Cymoedd, říká, že tento student "je důkazem, že tvrdá práce a odhodlání skutečně mohou měnit sen ve skutečnost".

"Dostat se na Cambridge je úspěch sám o sobě. A když si navíc vezmete všechny ty osobní okolnosti, s nimiž se musel potýkat, je to opravdu ohromující. Jsme velmi pyšní, že jsme mu mohli pomoci na jeho cestě," dodává.

Jacob Lewis má před sebou vysněná studia na Cambridge. Jeho absolventi mají velkou šanci na skvělou kariéru. On to však vidí jinak. "Své elitní vzdělání bych rád využil na to, abych se pokusil udělat tento svět lepším," tvrdí mladík.

Martin Veselovský na zvláštní prohlídce hlavním městem - jeho průvodcem je Jan Badalec, který žil mnoho let na ulici a nyní se snaží zprostředkovat zájemcům, jak vidí Prahu bezdomovci. | Video: DVTV
 

Právě se děje

Další zprávy