reklama
 
 

Opustila práci v kanceláři a cestuje po světě. Američance platí za to, že si užívá na cestách

8. 2. 2016 7:00
Mladá blondýnka z Kalifornie opustila stabilní práci, aby se vrhla do nejistého podniku, který jí ale za pár let začal vydělávat slušné peníze. Dnes má tato blogerka na kontě 50 procestovaných států, na Instagramu ji sleduje přes 130 tisíc lidí a práci v kanceláři od devíti do pěti si už nedokáže představit.

Kiersten Rich z Kalifornie ještě před pár lety pracovala ve finančnictví. Mladé ženě ovšem nevyhovoval způsob života zaměstnance, který musí dennodenně sedět v kanceláři od devíti do pěti. Proto podala výpověď a rozhodla se věnovat své veliké zálibě, cestování.

V roce 2011 si proto založila blog a účet na Instagramu s názvem Blondýna v zahraničí. Trvalo dva roky, než získala pořádnou základnu fanoušků a začala mít úspěch. "Předpokládala jsem, že první dva roky mého blogu budou náročné a můžu eventuálně i selhat. Myslela jsem si, že můj blog nebude nikdo číst. Pracovala jsem tvrdě a poučila se z kritiky i z komplimentů, abych vylepšila svůj web," řekla webu Daily Mail

Kiersten dává lidem tipy nejen na cestování, ale radí jim i v módě.

V současnosti ji na Instagramu sleduje přes 130 tisíc fanoušků, kteří pravidelně čtou její zážitky z celkem 50 procestovaných zemí. Kiersten píše o tom, jak se učila dělat pizzu ve Florencii, plachtila v Chorvatsku, lezla po horách v Číně nebo si užívala Silvestra v Riu de Janeiru. A za to všechno dostává peníze, o kterých se jí dříve ani nesnilo.

Dream come true! Spent my last day of 2014 flying over Whistler with Blackcomb Aviation! @hellobc @whistlerblackcomb #bucketlist #wanderlust #travel #canada #nye

Fotka zveřejněná uživatelem Kiersten ✈️ THE BLONDE ABROAD (@theblondeabroad),

Reklamní potenciál v 27leté Američance totiž objevila řada společností, které si Kiersten platí za propagaci rekreačních resortů a dalších věcí. "V tuhle chvíli si platím výrobu propagačního obsahu, jako jsou fotografie, videa nebo marketing pro klienty na sociálních sítích. Pořád ale cestuji do různých destinací a navštěvuji přátele. Mám prostě toulavé boty," řekla Kiersten, která zaměstnává i člověka, jenž má na starosti aktualizování blogu a vydávání článků o cestování.

"Moje nejoblíbenější země jsou Island a Bolívie pro svou přirozenou krásu. Jordánsko mi otevřelo oči, abych viděla krásy Středního východu a Chorvatsko miluji kvůli jeho jídlu, plachtění a plážím," říká mladá cestovatelka.

V současné době si dává od cestování menší pauzu, o své budoucnosti má ale jasnou představu. "Nedokázala jsem si představit, že bych se vrátila k pracovnímu životu od devíti do pěti, a pokud na mě bude někdy blogování už moc, určitě bych chtěla využít své zkušenosti a znalosti a rozjet svou vlastní poradenskou činnost. Nikdy bych ale nemohla mít práci, která mi brání v cestování."

autor: jaz | 8. 2. 2016 7:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama