Muž v devadesáti letech přiznal, že je gay. A našel si třicetiletého přítele

Magazín Magazín
17. 6. 2021 15:05
Jedenadevadesátiletý Kenneth Felts byl rozhodnutý vzít si své tajemství do hrobu. Loni v létě se však rozhodl, že veřejně promluví o své homosexuální orientaci. Nyní má dvaatřicetiletého přítele Johna, s nímž společně bydlí. Svůj příběh sepsal pro americký Newsweek.
Kenneth Felts se rozhodl ke coming-outu v devadesáti letech. Ilustrační foto.
Kenneth Felts se rozhodl ke coming-outu v devadesáti letech. Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Loni během karantény začal tehdy devadesátiletý Američan zpracovávat své memoáry. Byl totiž delší dobu sám v izolaci kvůli probíhající léčbě rakoviny a pandemii koronaviru. Ve vzpomínkách se vrátil až do 50. let k asi ročnímu vztahu s mužem jménem Philip, který prý byl láskou jeho života.

Kenneth se odhodlal o své homosexuální orientaci říct své dceři, ačkoliv byl původně rozhodnutý vzít si pravdu s sebou do hrobu. Hned poté udělal veřejný coming-out na Facebooku.

Kenneth pro Newsweek popsal, že mu poté na Facebooku chodilo až 200 zpráv za den, ale nestíhal je všechny číst. V říjnu minulého roku narazil na měsíc starou zprávu od muže jménem John, který žil ve stejném městě a chtěl se s ním setkat.

I přes prvotní rozpaky z toho, že Kenneth dlouho nebyl na rande, natož na schůzce domluvené naslepo přes Facebook, nabídku přijal. Obával se také, jak tehdy jedenatřicetiletý John přijme jeho věk. "Jsem starý a říkal jsem si, co si asi pomyslí, až uvidí mou tvář," vzpomínal Kenneth v textu.

Již během první schůzky prý muži zjistili, že mají mnoho společného. "Nejdříve jsem myslel, že se jen rozloučíme a půjdeme domů. Pak jsem ale navrhl, že si sedneme ke mně do auta a ještě si budeme povídat," napsal Kenneth pro Newsweek. "Jakmile jsme nastoupili, John mě chytil za ruku. Já si pomyslel: Propána! Ale neucuknul jsem," pokračoval.

Byl jsem připravený zemřít, teď chci žít

John a Kenneth jsou nyní partneři osm měsíců. John pracuje jako informatik a pomáhá svému příteli s problémy s elektronikou. Nejprve za ním jezdil vždy v pátek po práci s trávil s ním víkend. Nedávno se muži rozhodli sestěhovat a žijí společně v Kennethově domě.

Jedenadevadesátiletý muž popisuje, že jeho vztah s Johnem je velmi šťastný a že mu lidé říkají, že vedle něj omládl o 15 let. "Chodíme spolu nakupovat. Já miluju vaření a John ne, takže si zvyká na to, že mu vařím já. Mám trochu problém s tím, že má na rozdíl ode mě rád ostrá jídla, proto se trochu učím jíst pálivé," napsal. 

Kenneth se rozepsal také o tom, že se svým přítelem chodí na procházky a do botanické zahrady, aby s jeho podporou zvládl nachodit tři tisíce kroků denně. V květnu pár společně oslavil narozeniny, které mají jen čtyři dny od sebe. Při té příležitosti prý hodně hovořili o svém věkovém rozdílu. 

"John říkal, že má rád starší muže a je šťastný," svěřil se Kenneth. "Mně jeho věk také nikdy nevadil. Může to vadit jiným lidem, ale to je jejich věc," myslí si. Jako první se se vztahem svěřil své dceři, která všem prý říká, že svého otce nikdy neviděla tak šťastného.

"Před rokem a půl, když jsem se léčil s rakovinou, jsem byl připravený zemřít," napsal Kenneth. "Řekl jsem chirurgovi, že už nechci žádnou další léčbu, protože jsem všechno vzdal," pokračoval. "Pak jsem měl coming-out a od té doby je můj život opět šťastný. Nyní ho chci žít, nechci zemřít," zakončil svůj text.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Běloruský soud poslal na rok a půl do vězení novináře, měl urazit prezidenta a policii

Běloruský soud poslal na rok a půl do vězení novináře Sjarheje Hardzijeviče, kterého shledal vinným z urážky prezidenta země a pomluvy dvou policistů. S odvoláním na Běloruskou asociaci novinářů o tom informovala agentura AP, podle níž je verdikt součástí represí, které běloruské úřady rozpoutaly proti nezávislým médiím a obhájcům lidských práv. Hardzijevič vinu nepřiznal, obhajoba se hodlá proti rozsudku odvolat.

"Nemám s těmito zločiny nic společného, nepokládám se za vinného," prohlásil u soudu ještě před vynesením rozsudku padesátiletý novinář, který nyní musí rovněž zaplatit odškodné policistům ve výši 2000 běloruských rublů každému z nich (přibližně 17 000 korun) a státu poplatek 174 rublů (1500 korun).

Hardzijevič skončil před soudem kvůli obviněním v souvislosti se zprávami v chatovací skupině v aplikaci Viber, kterou někdo loni smazal. Jeho obhájci požadovali, aby bylo obvinění staženo kvůli nedostatku důkazů a kvůli nemožnosti prokázat trestný čin, píše AP. Co konkrétně v údajně urážlivé zprávě zaznělo, nicméně agentura ani asociace nespecifikovaly.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

USA předaly Rusku seznam diplomatů, kteří musí opustit zemi

Spojené státy předaly ruskému velvyslanectví seznam 24 diplomatů, kteří musí do 3. září opustit zemi. V rozhovoru pro magazín National Interest to řekl ruský ambasador ve Washingtonu Anatolij Antonov. Z jeho vyjádření není jasné, zda požadavek Spojených států vyvolal nějaký konkrétní spor, napsala agentura Reuters. Podle agentury TASS diplomaté odjíždějí kvůli končícím vízům. Mluvčí americké diplomacie označil velvyslancovy výroky za nepřesné.

"Téměř všichni odjedou bez toho, aniž by byli nahrazeni, protože Washington náhle zpřísnil postup vydávání víz," uvedl Antonov a zároveň prohlásil, že ruské diplomatické mise ve Spojených státech jsou "bezprecedentně omezovány" a restrikce se podle něj stupňují.

"Američtí kolegové jsou v tomto ohledu vytrvalí a kreativní. Vyhošťování diplomatů se tu a tam děje pod za vlasy přitaženými záminkami. Loni v prosinci ministerstvo zahraničí jednostranně stanovilo tříletý limit pro dobu nasazení ruského personálu ve Spojených státech, které - pokud je nám známo - neuplatňuje vůči žádné jiné zemi," nechal se slyšet ruský velvyslanec.

Zdroj: ČTK
Další zprávy