Muž v devadesáti letech přiznal, že je gay. A našel si třicetiletého přítele

Magazín Magazín
17. 6. 2021 15:05
Jedenadevadesátiletý Kenneth Felts byl rozhodnutý vzít si své tajemství do hrobu. Loni v létě se však rozhodl, že veřejně promluví o své homosexuální orientaci. Nyní má dvaatřicetiletého přítele Johna, s nímž společně bydlí. Svůj příběh sepsal pro americký Newsweek.
Kenneth Felts se rozhodl ke coming-outu v devadesáti letech. Ilustrační foto.
Kenneth Felts se rozhodl ke coming-outu v devadesáti letech. Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Loni během karantény začal tehdy devadesátiletý Američan zpracovávat své memoáry. Byl totiž delší dobu sám v izolaci kvůli probíhající léčbě rakoviny a pandemii koronaviru. Ve vzpomínkách se vrátil až do 50. let k asi ročnímu vztahu s mužem jménem Philip, který prý byl láskou jeho života.

Kenneth se odhodlal o své homosexuální orientaci říct své dceři, ačkoliv byl původně rozhodnutý vzít si pravdu s sebou do hrobu. Hned poté udělal veřejný coming-out na Facebooku.

Kenneth pro Newsweek popsal, že mu poté na Facebooku chodilo až 200 zpráv za den, ale nestíhal je všechny číst. V říjnu minulého roku narazil na měsíc starou zprávu od muže jménem John, který žil ve stejném městě a chtěl se s ním setkat.

I přes prvotní rozpaky z toho, že Kenneth dlouho nebyl na rande, natož na schůzce domluvené naslepo přes Facebook, nabídku přijal. Obával se také, jak tehdy jedenatřicetiletý John přijme jeho věk. "Jsem starý a říkal jsem si, co si asi pomyslí, až uvidí mou tvář," vzpomínal Kenneth v textu.

Již během první schůzky prý muži zjistili, že mají mnoho společného. "Nejdříve jsem myslel, že se jen rozloučíme a půjdeme domů. Pak jsem ale navrhl, že si sedneme ke mně do auta a ještě si budeme povídat," napsal Kenneth pro Newsweek. "Jakmile jsme nastoupili, John mě chytil za ruku. Já si pomyslel: Propána! Ale neucuknul jsem," pokračoval.

Byl jsem připravený zemřít, teď chci žít

John a Kenneth jsou nyní partneři osm měsíců. John pracuje jako informatik a pomáhá svému příteli s problémy s elektronikou. Nejprve za ním jezdil vždy v pátek po práci s trávil s ním víkend. Nedávno se muži rozhodli sestěhovat a žijí společně v Kennethově domě.

Jedenadevadesátiletý muž popisuje, že jeho vztah s Johnem je velmi šťastný a že mu lidé říkají, že vedle něj omládl o 15 let. "Chodíme spolu nakupovat. Já miluju vaření a John ne, takže si zvyká na to, že mu vařím já. Mám trochu problém s tím, že má na rozdíl ode mě rád ostrá jídla, proto se trochu učím jíst pálivé," napsal. 

Kenneth se rozepsal také o tom, že se svým přítelem chodí na procházky a do botanické zahrady, aby s jeho podporou zvládl nachodit tři tisíce kroků denně. V květnu pár společně oslavil narozeniny, které mají jen čtyři dny od sebe. Při té příležitosti prý hodně hovořili o svém věkovém rozdílu. 

"John říkal, že má rád starší muže a je šťastný," svěřil se Kenneth. "Mně jeho věk také nikdy nevadil. Může to vadit jiným lidem, ale to je jejich věc," myslí si. Jako první se se vztahem svěřil své dceři, která všem prý říká, že svého otce nikdy neviděla tak šťastného.

"Před rokem a půl, když jsem se léčil s rakovinou, jsem byl připravený zemřít," napsal Kenneth. "Řekl jsem chirurgovi, že už nechci žádnou další léčbu, protože jsem všechno vzdal," pokračoval. "Pak jsem měl coming-out a od té doby je můj život opět šťastný. Nyní ho chci žít, nechci zemřít," zakončil svůj text.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Trump chtěl po ministerstvu spravedlnosti, aby loňské volby označilo za zkorumpované, píše se v poznámkách bývalého náměstka zveřejněných Kongresem.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na Českokrumlovsku se srazilo na přejezdu auto s vlakem, zranili se tři lidé

Při srážce automobilu s vlakem u Holubova na Českokrumlovsku se zranili dospělý člověk a dvě děti z auta. Záchranáři je převezli do nemocnice. Podle prvotních informací řidič auta vjel na přejezd i přes výstražné znamení. Novináře o tom informovala ve zprávě mluvčí jihočeské policie Štěpánka Schwarzová.

"Na místě záchranáři ošetřovali tři zraněné osoby: Muž musel být v rámci poskytnutí akutní přednemocniční péče napojen na umělou plicní ventilaci a ze závažnými mnohačetnými poraněními převezen ve stabilním stavu na anesteziologicko-resuscitační oddělení Nemocnice České Budějovice," uvedla mluvčí jihočeských záchranářů Zuzana Fajtlová. Dodala, že o zdravotním stavu dětí nelze poskytnout detailní informace kvůli jejich věku.

Ve vlaku cestovalo přibližně 45 lidí. Nehoda se stala po 14:00 na železniční trase mezi Českými Budějovicemi a Černým Křížem. Provoz na trati je vdaném úseku podle odhadů Českých drah minimálně do 17:00 přerušen.

Zdroj: ČTK
Další zprávy