Když kulhá páníček, já taky. Video starostlivého psa je hitem sociálních sítí

Video Video
19. 1. 2021 15:53
Příběh "kulhajícího" psa Billyho a jeho páníčka Russella Jonese pobavil v minulých dnech celou Velkou Británii. O pozadí krátkého videa, které na sociálních sítích viděly dva miliony lidí, se Jones rozpovídal v ranní show celostátní televize ITV.
Pes ze soucitu k nemocnému páníčkovi kulhá. | Video: Reuters

Jones začal mít o svého osmiletého křížence chrta Billyho strach loni v červnu. Všiml si totiž, že při chůzi kulhá. Samotný Jones v té době nosil sádru kvůli zranění levého kolene a pohyboval se jen s pomocí berlí.

Kvůli obavám o zdraví svého čtyřnohého parťáka zašel Jones, který se živí jako čistič oken, k veterináři. Za rentgenové snímky a související vyšetření zaplatil v přepočtu zhruba 10 tisíc korun. Jenže zvěrolékař žádná zranění neodhalil.

Jonesova manželka Michelle si následně uvědomila, že Billy kulhá jen v přítomnosti svého páníčka. V tu ránu to páru došlo: pes napodobuje Russellovu chůzi ze soucitu.

"Sice jsem za něj utratil celkem dost peněz, ale nezlobím se na něj. Je to velmi starostlivý pes. Mám ho moc rád," svěřil se londýnský rezident Jones v ranní show ITV.

 

Právě se děje

před 52 minutami

TOP 09 povede do voleb Pekarová Adamová, schválil výbor

TOP 09 v rámci koalice Spolu s ODS a KDU-ČSL povede do sněmovních voleb předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová, která bude zároveň v čele společné kandidátky v Praze. Výkonný výbor dnes večer schválil kandidáty pro všechny kraje, informovala strana po skončení jednání. Debata se podle informací ČTK vedla zejména o pražské kandidátce, kde členové výboru prohodili kandidáty na třetím a čtvrtém místě.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Summit EU vyzval k propuštění Navalného

Summit EU odsoudil zacházení s ruským opozičníkem Navalným a požaduje jeho okamžité propuštění na svobodu, uvedl šéf Evropské rady Charles Michel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy