Od té chvíle už jsem stále jen utíkal. Britský Forrest Gump běhá po Americe, sbírá peníze na charitu

Magazín Magazín
22. 5. 2018 9:05
Britský lékař se stejně jako mnoho dalších inspiroval filmovou postavou Forresta Gumpa a za 19 měsíců uběhl 16 tisíc mil. Důvod? Chce změnit svět k lepšímu a vybrat peníze na charitu.
Rob Pope.
Rob Pope. | Foto: Profimedia.cz

"A od té chvíle už jsem stále jen utíkal. Já netušil, že je to k něčemu dobrý," odpověděl Rob Pope z Liverpoolu na dotaz novinářů stejnými slovy jako Tom Hanks v oscarovém filmu Forrest Gump.

Devětatřicetiletému veterináři z Liverpoolu se jako prvnímu na světě podařilo za 19 měsíců uběhnout 16 tisíc mil a Spojené státy tak překročil celkem čtyřikrát. 

Na rozdíl od fiktivní filmové postavy ale věděl, proč běžel. Jeho hlavní motivací bylo, jak upozornil server Bored Panda, získat peníze na charitu. Dosud se mu podařilo vybrat kolem milionu korun.

"Myslím si, že tento film je krásným příběhem o životě a o tom, jak bychom se měli všichni chovat. Forrest nikoho nesoudil pro barvu kůže, inteligenci nebo cokoliv dalšího. Kdyby každý z nás byl takový jako on, svět by byl lepším místem pro život," uvedl pro britský server The Daily Mail. 

Zároveň se přiznal, že je velkým fanouškem Toma Hankse, kterému poslal i pohled. 

Ve skutečnosti není Pope žádným běžeckým amatérem. V roce 2015 si doběhl pro titul australského maratonského šampiona a dvakrát za sebou vyhrál i v závodu Liverpool Rock 'n' Roll Marathon.  

Přesto si během svého amerického běhu několikrát sáhl na fyzické dno a bojoval s četnými zraněními. "Psychicky náročná byla i osamělost. Jsem ale velmi pozitivní osoba, a navíc jsem měl mimořádně silnou motivaci, proč běh dokončit. Zastavit se bylo pro mě nemyslitelné," popsal těžké chvíle, které zažíval.

V jeho cestě mu nezabránila ani krátká přestávka, během níž se vrátil domů kvůli narození dcery. V Londýně se také zúčastnil maratonu, kterým se zapsal do Guinnessovy knihy rekordů jako nejrychlejší člověk na světě běžící ve filmovém kostýmu. 

 

Právě se děje

Další zprávy