Láska vody přenáší. Pár doplul v zatopené Indii na svatbu v hrnci na vaření

ČTK ČTK
19. 10. 2021 9:56
Pár z indického státu Kérala, který v současné době sužují povodně, byl natolik odhodlán nechat se oddat, že se na obřad do chrámu dopravil zaplavenými ulicemi v obrovském hrnci na vaření. Fotografie dvojice se objevily na sociálních sítích a přinesly chvíli útěchy regionu devastovanému silnými dešti.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Lijáky způsobily v posledních dnech na jihu Indie záplavy i sesuvy půdy. Voda smetla na řadě míst mosty i silnice. Několik měst a vesnic zůstalo odříznuto od zbytku světa. Živel si přitom podle agentury AP vyžádal životy tří desítek lidí.

Zdravotníci Akaš a Aišvarja ze vsi Thalavadí však navzdory přírodní pohromě svou svatbu nechtěli zrušit. Nevěděli, kdy si zase budou moci vzít v práci volno, popsala agentura PTI.

Správci místního chrámu, byť byl také částečně zaplavený, s obřadem souhlasili, a tak si dvojice vypůjčila z jiné svatyně velký hliníkový hrnec, do kterého se v pondělí usadila a vyrazila na svatbu. Zaplavenými ulicemi je přitom táhli dobrovolníci.

Ženich Akaš později médiím řekl, že na poslední chvíli jiný vhodný dopravní prostředek nesehnali. "Proměnilo se to ve svatbu, jakou jsme si nikdy nepředstavovali," dodala nevěsta Aišvarja.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Lukašenko vyřeší problém s migranty na polských hranicích do konce roku, slíbil

Bělorusko se do konce roku pokusí vyřešit problém s migranty na své západní hranici, slíbil běloruský vůdce Alexandr Lukašenko v rozhovoru, který zveřejnila ruská agentura RIA Novosti. Evropská unie obviňuje Lukašenkův autoritářský režim, že migrační krizi na vnější hranici EU vytvořil v odplatě za sankce, které unie uvalila na Minsk kvůli porušování lidských práv, potlačování opozice a zfalšování loňských prezidentských voleb. Lukašenko obvinění odmítá.

Polsko a částečně i Litva od léta čelí náporu tisíců migrantů, převážně z Blízkého východu, kteří se pokoušejí překročit hranice a dostat se dále do Evropské unie, cílem je často Německo. Migrační krize se vystupňovala na podzim, Varšava se rozhodla začít stavět na hranici s Běloruskem 5,5 metru vysokou zábranu. S Lukašenkem, jehož legitimitu EU odmítla po loňských volbách uznat, minulý měsíc dvakrát telefonicky hovořila končící německá kancléřka Angela Merkelová.

"Já jí (Merkelové) rovnou řekl, že se vynasnažím vyřešit tento problém do Nového roku, protože jej nepotřebujeme. Lidé (migranti) se potloukají po Minsku a Grodnu," uvedl podle ruské agentury Lukašenko.

Bělorusko podle něj požádá uprchlíky z Blízkého východu, kteří se v zemi nacházejí legálně s turistickými vízy, aby se vrátili zpět domů, protože "humanitární koridor" vedoucí do vytouženého Německa nebude. Dodal, že do Iráku se z Běloruska už vrátila více než tisícovka běženců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy