Indka splnila sen matce, která se loučila s kariérou letušky. Řídila letadlo na jejím posledním letu

Magazín Magazín
2. 8. 2018 14:49
Indická pilotka splnila sen svojí matce, letušce. Pilotovala letadlo na jejím posledním letu před odchodem do zaslouženého důchodu.
Ashrrita Chinchankarová
Ashrrita Chinchankarová | Foto: Twitter Ashrrita Chinchankarová

Indická pilotka Ashrrita Chinchankarová splnila sen svojí matce, letušce, která po osmatřiceti letech služby v aerolinkách Air India odešla do důchodu. Na matčině posledním letu pilotovala letadlo.

Na dojemný příběh, který rezonoval na sociálních sítích, upozornil server BBC.

"Jsem tak šťastná a hrdá, že mohu pilotovat letadlo, v jehož posádce je i moje maminka. Ta po osmatřiceti letech odchází do důchodu a já teď budu pokračovat v jejím odkazu," napsala  Ashrrita Chinchankarová na Twitteru.

Příspěvek zanedlouho po zveřejnění získal více než pět tisíc lajků a stovky pozitivních reakcí z celého světa. Většina lidí Chinchankarovou dále žádala, aby příběh doplnila videem z posledního matčina letu.

"Tohle je moje máma na posledním letu. Byl to opravdu krásný den, skvělí cestující a tolik srdečných přání a objetí," vyslyšela prosby lidí a zveřejnila videozáznam z letu.

"Obě dvě jsme šťastné a ohromené. Je neuvěřitelné, jak lidé reagovali na náš příběh, a jsme nadšené, že se radují s námi," komentovala Chinchankarová pro server BBC pozitivní reakce z Twitteru.

Hold její matce vzdala i letecká společnost nebo bývalý indický ministr letectví Praful Patel. "Ty nejsilnější a nekrásnější příběhy jsou ty, které se odehrávají v reálném životě," napsal.

A jaké plány má novopečená důchodkyně do budoucna? Podle slov její dcery bude v příštích měsících především cestovat.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Na stovkách nádraží a pošt vzniknou místa pro výdej poštovních balíků

Na 144 železničních nádražích vzniknou místa pro výdej poštovních balíků. Dalších 135 výdejních boxů pak přibude na pobočkách pošt. Správa železnic se na tom dohodla s Českou poštou, uvedly ve středu obě společnosti. Výdejní místa bude provozovat vysoutěžená zásilková firma.

Výdejních boxů by po celé republice mělo být skoro 300. K dispozici budou ve 144 stanicích, například na hlavních nádražích v Plzni, Praze či Olomouci, dále také v Havlíčkově Brodě nebo Hodoníně. Se 135 místy se pak počítá i na pobočkách České pošty. Na umístění boxů ve vytyčených lokalitách bude nyní vypsána veřejná soutěž, nájemní smlouva s vítězem soutěže bude uzavřena na pět let. V následujících letech se předpokládá zřízení boxů i v dalších lokalitách.

"Naším cílem je postupně rozšířit portfolio služeb, které na nádražích mohou denně využít nejenom cestující, ale i každý kolemjdoucí. Zřízení výdejních boxů je prvním z těchto kroků, věřím, že novou službu veřejnost ocení," uvedl generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.

Zdroj: ČTK
Další zprávy