Největším hlodavcům světa věnují chovatelé velkou péči a denní rituály se snaží co nejvíce ozvláštnit. Doufají, že vzhledem k roku Krysy přitáhnou kapybary tisíce návštěvníků a zvýší tak popularitu i jiným exotickým zvířatům.
"Přáli bychom si, aby kapybary oslovily lidi nejen z Japonska, ale z celého světa," řekl pro agenturu Reuters Masahiro Takeda. Vrchní chovatel věří, že díky kapybarám zavítají do zoo i účastníci letních olympijských her, které v Tokiu začnou 24. července.
Hlodavci pochází z Jižní Ameriky, konkrétně z tropických deštných pralesů. Paradoxně ale tihle teplomilní tvorové pomohli k větší návštěvnosti areálu během zimních měsíců.
Tradice horké koupele začala někdy před 40 lety poté, co se jeden z chovatelů při čištění pavilonu otočil a viděl, jak se kapybary snaží vměstnat do louže teplé vody.
Dnes kapybary v Izu Shaboten Koen mají vlastní koupelnu, v které tráví čas před tím, než jdou spát. A než zavřou víčka, nažerou se rozkrojených jablek a listů tropických rostlin, které jim chovatelé servírují přímo pod nos.