reklama
 
 

Gorilí mládě z pražské zoo je kluk, potvrdily to testy DNA. Jméno vybere veřejnost

5. 6. 2016 16:34
Testy DNA potvrdily, že gorilí mládě, které se nečekaně narodilo na konci dubna, je sameček. Informaci oznámil ředitel pražské zoo Miroslav Bobek na Twitteru. Veřejnost zároveň vyzval, aby začala zasílat návrhy na jméno.

Gorilí mládě, které se koncem dubna nečekaně narodilo v pražské zoo, je sameček. Na svém twitterovém účtu o tom dnes informoval ředitel zahrady Miroslav Bobek.

Od pondělí může veřejnost zasílat návrhy na pojmenování gorilího kluka. Křtiny se uskuteční v neděli 19. června.

Ošetřovatelé dosud pohlaví potomka samice Shindy a samce Richarda jen tušili. "Předpoklad chovatelů potvrdil oficiální výsledek analýzy DNA pohlaví gorilího mláděte," uvedla dnes mluvčí zoologické zahrady Jana Myslivečková.

Mládě gorily nížinné přišlo na svět v pražské zoo 23. dubna. Ošetřovatelé přitom netušili, že čtyřiadvacetiletá samice Shinda čeká potomka. "Nejenže jsme o Shindině březosti nevěděli, ale především jsme se časem vzdali nadějí, že by ještě mohla mít mládě," uvedl tehdy ředitel zahrady Miroslav Bobek.

Shinda se ke svému mláděti podle ošetřovatelů chová nadmíru láskyplně, ale zároveň ho nijak nešetří, už dva dny po narození ho například začala příležitostně vozit na zádech, což gorilí matky dělají obvykle mnohem později.

Problém s mládětem nemají ani ostatní nájemníci Pavilonu goril. "Celá rodina se s novým přírůstkem naprosto bez problémů sžila a mládě dělá všem v zoo radost. Dokonce se již ve dvou týdnech života podívalo i ven, kde ho od té doby můžete za pěkných slunečných dnů pravidelně zastihnout," informovala před časem zoologická zahrada na svém webu.

Pražská zoologická zahrada chová gorily nížinné od roku 1963, kdy získala samce Titana. V současnosti obývají Pavilon goril kromě Shindy ještě gorilí samec Richard a samice Kamba, Bikira a Kijivu, která je matkou čtyř mláďat. Dvakrát rodila také samice Kamba, její mláďata ale při porodu zemřela.

Jolana Voldánová si pro svůj další rozhovor vybrala ředitele pražské zoo Miroslava Bobka, který ji tentokrát místo na "Kafe" pozval mezi zvířata. | Video: Jolana Voldánová |  12:35

autor: ČTK | 5. 6. 2016 16:34

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama