Jsou ještě děti, potýkají se s tuhou zimou. Tříkráloví koledníci však vyberou miliony

Jsou ještě děti, potýkají se s tuhou zimou. Tříkráloví koledníci však vyberou miliony
Být koledníkem není jednoduchá věc ani za normálních povětrnostních podmínek. Začerní jim celé tváře uhlem - to když je zrovna "ten černej vzadu".
Vytvarují z papíru korunky, které při poryvech větru padají, dají bílé rochetky, vyšlou koledníky cestou necestou, a přitom nařídí: "A neumažte se!"
Pak ještě charitní kasičku kolem krku. Když dávají lidé hodně drobných, sklání dětem tíha hlavu i záda k zemi, když dávají bankovky, jsou sice lehké, ale zase jdou do malého otvoru zapečetěné pokladnice velmi špatně strkat. Zvláště pak zmrzlými prsty nebo v rukavicích.
No a pak už se může vyrazit. Během tříkrálového koledování nachodí děti kilometry, letos navíc v silném mrazu a sněhu. Předešlé i následující fotky pochází z krkonošského města Jilemnice, takže o zimu a sněhovou nadílku tu nebyla nouze.
Foto: Anna Kudročová
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
Aktualizováno 11. 1. 2019 10:31
Je pod nulou a leckde půl metru sněhu, někde i metr. Malé děti v královských pláštích a s kasičkou Charity ČR se přesto odvážně prodírají závějemi a koledují. Podívejte se, jak probíhá největší charitativní sbírka v České republice navzdory mrazivému počasí. Trvá do 14. ledna, ale přispívat lze i během celého roku prostřednictvím DMS nebo zasláním peněz na účet Charity.
 

Právě se děje

před 5 minutami

Lyžařka Smutná skončila v dálkovém běhu v Itálii pátá

Lyžařka Kateřina Smutná doběhla pátá v závodu seriálu Ski Classics La Venosta na 34 kilometrů. Na vítěznou Norku Astrid Slindovou ztratila česká reprezentantka čtyři a půl minuty, za třetím místem zaostala o 19 sekund. Mužský závod v Itálii vyhrál Rus Jermil Vokujev, Jan Šrail obsadil 28. místo

Už v prvním stoupání nastoupila Slindová, která si na vrchařskou prémii na 11. kilometru přivezla náskok 20 sekund. V cíli měla k dobru více než tři minuty před Švédkou Brittou Norgrenovou. Boj o třetí místo ovládla další Norka Kari Gjeitnesová.

"Během závodu jsem se necítila úplně špatně, i když trať byla dost náročná. V posledních stovkách metrů mi ale totálně odešly nohy. Cítila jsem to už včera na tréninku, když jsem jela něco rychlejšího. Myslím, že v tom sehrála roli ta vysoká nadmořská výška," uvedla v tiskové zprávě eD system Bauer Teamu Smutná, která na začátku prosince doběhla v prologu v Livignu druhá.

Seriál Ski Classics bude pokračovat po Novém roce, 11. ledna se v Rakousku pojede Kaiser Maximilian Lauf.

Zdroj: ČTK
Další zprávy