Jsou ještě děti, potýkají se s tuhou zimou. Tříkráloví koledníci však vyberou miliony

Jsou ještě děti, potýkají se s tuhou zimou. Tříkráloví koledníci však vyberou miliony
Být koledníkem není jednoduchá věc ani za normálních povětrnostních podmínek. Začerní jim celé tváře uhlem - to když je zrovna "ten černej vzadu".
Vytvarují z papíru korunky, které při poryvech větru padají, dají bílé rochetky, vyšlou koledníky cestou necestou, a přitom nařídí: "A neumažte se!"
Pak ještě charitní kasičku kolem krku. Když dávají lidé hodně drobných, sklání dětem tíha hlavu i záda k zemi, když dávají bankovky, jsou sice lehké, ale zase jdou do malého otvoru zapečetěné pokladnice velmi špatně strkat. Zvláště pak zmrzlými prsty nebo v rukavicích.
No a pak už se může vyrazit. Během tříkrálového koledování nachodí děti kilometry, letos navíc v silném mrazu a sněhu. Předešlé i následující fotky pochází z krkonošského města Jilemnice, takže o zimu a sněhovou nadílku tu nebyla nouze.
Foto: Anna Kudročová
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
Aktualizováno 11. 1. 2019 10:31
Je pod nulou a leckde půl metru sněhu, někde i metr. Malé děti v královských pláštích a s kasičkou Charity ČR se přesto odvážně prodírají závějemi a koledují. Podívejte se, jak probíhá největší charitativní sbírka v České republice navzdory mrazivému počasí. Trvá do 14. ledna, ale přispívat lze i během celého roku prostřednictvím DMS nebo zasláním peněz na účet Charity.
 

Právě se děje

Další zprávy