Foto: Tak dnes žijí čeští důchodci. Mají elán a možnosti, stáří si chtějí užít

Foto: Tak dnes žijí čeští důchodci. Mají elán a možnosti, stáří si chtějí užít
Anna Vojtíšková, 85 let. Pořádá logisticky náročné zájezdy pro seniory, kteří jsou často o deset až dvacet let mladší než ona. Má s nimi trpělivost, ale po návratu domů si někdy musí dát frťana.
Paní Vojtíšková krom toho vede kurzy italštiny, má tři mobily a nejraději volá přes WhatsApp.
Anna Vinklerová, 78 let. Měla rodinu, ale zůstala sama, dva její synové trvale pracují v Anglii. Volá si s nimi po Skypu a snaží se nepropadat smutku ze samoty.
V rámci projektu Přátelské návštěvy chodí za 95letým kunsthistorikem, předčítá mu z knih a vedou nad nimi odborné debaty. Tedy až poté, co ho oblékne do společenského oděvu.
Foto: Endorfilm
hrz hrz
15. 3. 2019 11:37
Podívejte se na hlavní hrdiny snímku Jiřího Zykmunda Ještě nekončíme, jenž 19. března míří do kin. Takhle jste si důchodce a handicapované zřejmě nepředstavovali, ale doba se mění.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy