reklama
 
 

Invalida uvízl bezbranný v bytě. Život mu zachránil Facebook

23. 7. 2015 10:31
Osmadvacetiletý invalidní veterán americké armády vděčí za záchranu života Facebooku. Dokázal si díky němu přivolat pomoc.

Pittsburgh – "Na ten den nikdy nezapomenu," svěřil se Chris Thomas serveru Huffington Post. Popisoval tak nedávný zážitek, během kterého málem přišel o život. Spadl a zůstal zaklíněný mezi knihovnou a invalidním vozíkem. Díky Facebooku si ale dokázal přivolat pomoc.

"Všechno se to stalo kvůli mojí nešikovnosti. Jsem hrozný nemotora," vzpomíná osmadvacetiletý válečný veterán. "Chtěl jsem se dostat do koupelny, když se můj vozík zachytil za vysokou knihovnu v ložnici," popisuje nehodu, která ho málem stála život. Obrovský kus nábytku totiž spadl a omráčil ho. Nakonec pod ním zůstal i uvězněn.

Omráčený mladík, který žije v domě s pečovatelskou službou, se ale nedovolal pomoci. "Můj byt je až na konci chodby, takže mě nikdo neslyšel," vysvětluje. Vzhledem ke své omezené mobilitě nedosáhl ani na zvonek, který by mu pomohl zalarmovat ošetřující personál.

Situaci stěžoval i občasný stav bezvědomí, do kterého upadal. Nedokázal se ani vrátit na invalidní vozík. Jediné, co měl po ruce, byl mobilní telefon s otevřeným Facebookem, který okamžitě použil k tomu, aby rozeslal žádost o pomoc. Ta na sebe nenechala dlouho čekat.

"Facebook mi zachránil život. Ležel jsem na zemi zcela vyřazený z provozu. Kdyby nepřišla pomoc tak brzy, kdo ví, jak by to dopadlo," dodává.

Vloni podobně využil sociální sítě i americký profesor zeměpisu a horolezec John All. Díky zprávě, kterou zveřejnil na svém profilu po pádu do himálajské trhliny, přišla rychlá pomoc.

"Prosím, zavolejte záchranáře. John – zlomená ruka, žebra, vnitřní krvácení – Himlung, 2. výškový tábor. Prosím spěchejte,” napsal tehdy.

autor: Magazín | 23. 7. 2015 10:31

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama