Neznámá žena zaplatila matce s dítětem pokutu za parkování

Magazín Magazín
11. 8. 2015 17:09
Australská maminka byla mile překvapena dobrým skutkem neznámé ženy, která za ni zaplatila pokutu za parkování.
Vzkaz neznámé ženy a doklad o zaplacené pokutě
Vzkaz neznámé ženy a doklad o zaplacené pokutě | Foto: Facebook Canberra Mums

Canberra - Dobří lidé stále žijí, přesvědčila se nedávno australská maminka. Neznámá žena, kterou teď desítky tisíc lidí na sociálních sítích nazývají andělem, za ni zaplatila pokutu, informoval australský web News.com.au.

Když byla matka z Canberry propuštěna z nemocnice, kde byla několik dní hospitalizována se svým devět týdnů starým synem, našla za oknem zaparkovaného auta lísteček s pokutou. "To bylo to poslední, co jsem v tu chvíli potřebovala," vyprávěla svoje dojmy.

Během chvilky se ale přesvědčila, jak někteří lidé dokážou být empatičtí a ochotní. Za stěračem byl totiž kromě pokuty vložen ještě vzkaz: "Pokutu jsem zaplatila za vás. Bylo mi jasné, že máte jiné a mnohem vážnější starosti. Věřte, že všechno bude lepší," odůvodnila dobrý čin neznámá žena, která se podepsala jako Laura.

Mladá maminka byla skutkem Laury tak dojatá, že se se zážitkem svěřila i na Facebooku. "Doufám, že Laura vidí, jak moc si vážím toho, co pro mě udělala. Děkuji jí mnohokrát," napsala na stránkách sdružení matek Canberra Mums.

Příspěvek zaujal tisíce lidí, kteří ho sdíleli a komentovali. "Tento příběh mi dokonale zlepšil den. Doufám, že Laura bude po zásluze odměněna. Ať se má co nejlépe," komentovala jedna z žen.

"Bohužel i já jsem zažila něco podobného. Když jsem byla s dcerou v nemocnici, dostala jsem dokonce dvě pokuty. Je až neuvěřitelné, jak skvělí lidé existují," dodala další.

 

Právě se děje

před 45 minutami

Zábranský bude hrát ve Finsku za Jukurit Mikkeli

Hokejový obránce Libor Zábranský bude působit ve finském klubu Jukurit Mikkeli. Dvacetiletý hráč, který v této sezoně hostoval z Komety Brno v Karlových Varech, na severu Evropy podepsal dvouletou smlouvu.

Bývalý kapitán juniorské reprezentace se loni vrátil do Evropy po třech sezonách, které strávil v zámoří. Nezamířil ale do mateřské Komety, kterou vlastní jeho otec, ale hrál za Karlovy Vary. V dresu Energie nasbíral v 51 zápasech základní části extraligy 14 bodů za sedm branek a stejný počet asistencí. Ve čtyřech utkání play off se neprosadil.

Do Jukuritu si Zábranského vybral nový trenér a hvězda finského hokeje Olli Jokinen. "Je mi ctí hrát za klub s takovou historií. Vždy jsem chtěl působit ve Finsku a už se nemohu dočkat, až do Mikkeli přijedu. Věřím, že příští sezonu dokážeme velké věci," uvedl Zábranský na webu svého nového zaměstnance. V současnosti se seniorskou reprezentací chystá na přípravné zápasy proti Rakousku.

V aktuální sezoně oblékali dres předposledního týmu finské soutěže obránce Jakub Galvas a útočník Šimon Stránský. Oba by měli mít smlouvu i na příští sezonu, Galvas se však zřejmě bude snažit prosadit v zámoří, kde jej draftovalo Chicago.

Další zprávy