Dívka přežila pád letadla, pěšky pak došla k dálnici

ČTK ČTK
14. 7. 2015 13:59
Mladá Američanka přežila nehodu bez vážnějších zranění, po marné záchraně svých prarodičů se pěšky vydala hledat civilizaci.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Vladimír Cettl

Washington – Šestnáctiletá dívka z amerického státu Washington přežila nehodu malého letadla a po dvou dnech strávených v divočině se jí podařilo dostat se do civilizace. Informovala o tom dnes agentura AFP.

Autumn Veatchová cestovala letadlem se svými nevlastními prarodiči ze státu Montana do státu Washington. Stroj ale údajně vletěl do hradby mraků, začal hořet a zřítil se v hornaté, hustě zalesněné oblasti.

Dívka pád letadla přežila bez vážných zranění a jeden den prý zůstala na místě nehody a snažila se z trosek vyprostit nevlastní prarodiče, což se jí však nepodařilo.

Následující den se bez vody a jídla vydala podél řeky, až narazila na pěšinu vedoucí k dálnici. Tam jí v pondělí odpoledne zastavil jeden z řidičů a odvezl ji k nejbližšímu obchodu, odkud zavolal policii a sanitku.

Veatchová byla následně hospitalizována ve městě Brewster ve státě Washington, kde ji v nemocnici navštívil její otec. Podle lékařů byla dívka traumatizovaná, ale měla jen drobná zranění. "Neutrpěla žádná zranění, která by ohrožovala její život. Byla však dost dehydrovaná," uvedl Scott Graham z nemocnice Three Rivers.

Letadlo se zatím záchranářům nepodařilo najít. O osudu dalších dvou lidí na palubě úřady neinformovaly, známé nejsou ani příčiny neštěstí.

 

Právě se děje

Další zprávy