Dívka má bionickou ruku ve stylu R2-D2. Dojala i Luka Skywalkera, nazval ji hrdinkou

Magazín Magazín
4. 3. 2020 15:12
Isabella Tadlocková snila o tom, že jednou bude moct ohnout prsty a zvedat jimi různé věci. Narodila se totiž se zdravotním omezením, které jí to znemožňovalo. Jedenáctiletá dívka je navíc vekou fanynkou filmové ságy Hvězdné války, a rodina se proto rozhodla uspořádat sbírku na výrobu bionické paže s motivy robota R2-D2.
Hrdinka s bionickou rukou. Jejím předním fanouškem je představitel Luka Skywalkera | Video: Open Bionics

Isabella vybrala díky dobrosrdečnosti téměř 14 tisíc dolarů (v přepočtu zhruba 320 tisíc korun). Velkou měrou k tomu pomohl i herec Mark Hamill. Ten je neodmyslitelně spjatý právě s Hvězdnými válkami, ve kterých ztvárnil hlavní postavu Luka Skywalkera. Příběh Isabelly včetně odkazu na sbírku sdílel v listopadu na Twitteru, kde ho sleduje 3,6 milionu fanoušků.

Po třech měsících se Hamill a Tadlocková "setkali", herec totiž dívce zavolal, aby mu ukázala novou paži. Popovídali si zhruba 30 minut a představitel Luka Skywalkera věnoval Isabelle dva lístky do zábavného parku Disney World, kde jsou i atrakce ze světa Hvězdných válek, píše web CNN.

"Slyšel jsem, že jsi fanouškem Hvězdných válek. Musím ti ale říct, že já jsem zase tvým velkým fanouškem. Jsem na tebe moc pyšný," řekl Hamill ve videu. "Tvojí nové ruce se říká hrdinská, protože ty jsou opravdová hrdinka. Nechť tě navždy provází síla."

Firma, která stojí za bionickou rukou, se jmenuje Open Bionics a Isabella si u ní objednala tu s motivem robota R2-D2, droida Luka Skywalkera. Používá ji teprve pár týdnů, ale podle svých slov zažívá nejlepší dny v životě. "Jsem nadšená. Budu moct jezdit na kole, lézt po prolézačkách, pracovat v kuchyni… jako moji kamarádi," dodala Isabella.

"Protéza jí zvedla sebevědomí, minulou noc si poprvé sama umyla a vysušila vlasy," řekla její matka, podle níž má dívka teď nový sen - chce se stát modelkou s bionickou rukou.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 31 minutami

Nash je viceprezidentkou cyklistické unie UCI

Kateřina Nash se stala jedním ze čtyř viceprezidentů Mezinárodní cyklistické unie (UCI). Třiačtyřicetiletá cyklokrosařka a bikerka byla zvolena do funkce během mistrovství světa v silniční cyklistice v Belgii.

Stále ještě aktivní cyklistka Nash působí v UCI od roku 2017, kdy byla zvolena za cyklokros do komise sportovců. Následně se prachatická rodačka žijící dlouhodobě v zámoří stala prezidentkou komise a automaticky se tak začlenila do řídícího výboru UCI.

Tomu šéfuje prezident David Lappartient, jehož kongres minulý týden znovu zvolil do funkce na další čtyři roky. Stejný mandát, který vyprší během silničního mistrovství světa v roce 2025 ve Rwandě, dostali také čtyři viceprezidenti včetně Nash. Jejími kolegy na této pozici jsou šéfové kontinentálních federací Afriky, Asie a Evropy.

Nash, která pod rodným jménem Hanušová reprezentovala v běhu na lyžích, plánuje ještě minimálně jednu cyklokrosovou sezonu. Na horských kolech se představila před týdnem v závodě Světového poháru ve Snowshoe a dojela šestnáctá.

Dlouholetá česká jednička má ve sbírce dva bronzy z cyklokrosového mistrovství světa, na horských kolech získala bronz na mistrovství Evropy a vyhrála jeden závod Světového poháru. Zúčastnila se pěti olympijských her, dvou zimních a tří letních.

Zdroj: ČTK
Další zprávy