Desetiletá dýdžejka z Ghany uchvátila Twitter. Chce se ale stát gynekoložkou a pomáhat ženám

Magazín Magazín
29. 6. 2018 10:38
Dýdžejing je její vášní, a přestože se mu věnuje pouhý rok, stala se desetiletá dívka z Ghany vítězkou tamní soutěže dýdžejů. Pochvaly se jí dostalo i od americké herečky Gabrielle Unionové. Nicméně přes nesporný talent se v budoucnu chce naplno věnovat medicíně.
Erica Tandoh
Erica Tandoh | Foto: Instagram Erica Tandoh

Erica Tandohová, známá také jako Dj Switch, uchvátila sociální sítě. Americký server Daily Dot dokonce příběh desetileté dívky z Ghany popisuje jako paprsek světla, který dopadá do světa negativních zpráv o migraci, jaderném zbrojení a politice Donalda Trumpa.  

Během svých hudebních vystoupení musí u mixážního pultu stát na bedýnce a po pouhém roce hraní, kterým chce, jak sama říká, především rozdávat radost, se stala nejmladší vítězkou v celé historii hudební soutěže Ghana's annual DJ Awards. 

V budoucnu by chtěla pomáhat především ženám, které podle ní v těhotenství čelí mnoha zdravotním rizikům a infekcím. "Dýdžejing je mojí vášní. V dospělosti se mu ale věnovat nehodlám, chci se stát gynekoložkou," přibližuje v rozhovoru pro zpravodajský server BBC.

Dívka se pyšní i řadou dalších hudebních cen, stala se miláčkem Twitteru a pochvalu za svoje pěvecké a taneční umění si vysloužila i od americké herečky Gabrielle Unionové.

 

Právě se děje

Další zprávy