Desetiletá dýdžejka z Ghany uchvátila Twitter. Chce se ale stát gynekoložkou a pomáhat ženám

Magazín Magazín
29. 6. 2018 10:38
Dýdžejing je její vášní, a přestože se mu věnuje pouhý rok, stala se desetiletá dívka z Ghany vítězkou tamní soutěže dýdžejů. Pochvaly se jí dostalo i od americké herečky Gabrielle Unionové. Nicméně přes nesporný talent se v budoucnu chce naplno věnovat medicíně.
Erica Tandoh
Erica Tandoh | Foto: Instagram Erica Tandoh

Erica Tandohová, známá také jako Dj Switch, uchvátila sociální sítě. Americký server Daily Dot dokonce příběh desetileté dívky z Ghany popisuje jako paprsek světla, který dopadá do světa negativních zpráv o migraci, jaderném zbrojení a politice Donalda Trumpa.  

Během svých hudebních vystoupení musí u mixážního pultu stát na bedýnce a po pouhém roce hraní, kterým chce, jak sama říká, především rozdávat radost, se stala nejmladší vítězkou v celé historii hudební soutěže Ghana's annual DJ Awards. 

V budoucnu by chtěla pomáhat především ženám, které podle ní v těhotenství čelí mnoha zdravotním rizikům a infekcím. "Dýdžejing je mojí vášní. V dospělosti se mu ale věnovat nehodlám, chci se stát gynekoložkou," přibližuje v rozhovoru pro zpravodajský server BBC.

Dívka se pyšní i řadou dalších hudebních cen, stala se miláčkem Twitteru a pochvalu za svoje pěvecké a taneční umění si vysloužila i od americké herečky Gabrielle Unionové.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Situace ve Francii se zlepšila, pacienty s koronavirem do Česka nepošlou

Francie lépe zvládá situaci s léčbou komplikovaných případů infikovaných koronavirem, pacienty na plicní ventilaci proto do Česka nepošle. Po telefonátu s francouzským premiérem Édouardem Philippem to dnes řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Premiér Philippe českému protějšku nicméně poděkoval za to, že Česko vyslyšelo víkendovou žádost Francie. Na přílet letadla s šesti pacienty se dnes chystala Fakultní nemocnice Brno.

"Moc děkoval, ale řekl, že zatím se u nich situace zlepšila, takže naši nabídku zatím nevyužijí. Že zatím moc děkují za solidaritu, ale zatím to vyřešili jinak," řekl Babiš.

Pacienti v těžkém stavu na plicní ventilaci měli přiletět dnes odpoledne na letiště v Brně-Tuřanech. Babiš o víkendu uvedl, že o pomoc požádala Francie a česká vláda jí vyhověla. Už v minulých týdnech poskytli část svých kapacit nemocným Francouzům Němci.

Zdroj: ČTK
před 31 minutami

Hamáček: O letošních Velikonocích nebude žádné koledování ani sousedské přípitky

Tradiční velikonoční koledování nebo připíjení si se sousedy nebude letos možné, řekl v pondělí novinářům ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Současná vládní nařízení kvůli novému koronaviru to nedovolují. Omezení pohybu platí od 12. března. K rozvolňování opatření musí podle něj Česká republika přistupovat opatrně.

"Podle současných opatření to možné není," odpověděl Hamáček na dotaz, zda mohou příští pondělí koledníci vyrazit po vesnici nebo zda si kolegové a sousedé mohou tradičně připít slivovicí. Ministr také zopakoval, že má opatrný postoj k rozvolňování vládních opatření. Již dříve uvedl, že by je vláda neměla výrazně měnit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy