Čtyřletá dívka chce potěšit chudé a opuštěné děti. Pošle jim stovky vánočních dárků

Magazín Magazín
19. 10. 2020 11:06
Čtyřletá Pippa Jacksonová se strachovala, že její vrstevníci z dětských domovů, sirotčinců a azylových domů pro matky samoživitelky nedostanou vánoční dárky. Proto se pustila do ambiciózního projektu, který má za cíl o Vánocích potěšit kolem dvou set dětí žijících v materiální nouzi.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: iStock

Čtyřletá dívka z města St Austell v anglickém Cornwallu se jednou v noci probudila ze zlého snu. Děti, které neměly takové štěstí jako ona a skončily bez rodičů nebo v neúplné rodině zasažené chudobou, v její noční můře nedostaly k Vánocům žádné dárky.

"Pippu to vyděsilo a rozhodla se sama pomoct, aby se nic podobného ve skutečnosti nepřihodilo. Má srdce ze zlata," prozradila britskému listu The Independent dívčina matka Kadie Jacksonová.

Balíčky s dárky Pippa už nyní vlastnoručně vyrábí. Obdarovaní v nich najdou třeba čepice, rukavice a šály, aby se v zimě mohli zabalit do něčeho teplého, ale i deskové hry, míče nebo barevné tužky. Společně s matkou Pippa uspořádala ve svém sousedství sbírku, do které přispívají rodiny jejích kamarádů i příbuzní.

"Kromě praktických věcí přidáme do každého balíčku i nějaké roztomilé drobnosti, které děti pobaví, třeba prdící polšťářky. Balíčky rozdělíme podle věku a podle toho, jestli jsou v nich dárky pro kluky, nebo pro holky. Pippa jich chce rozeslat 200, takže budu muset asi dost zabrat," pousmála se dívčina matka.

Pokud budou lidé dost přispívat, hodlá se svou dcerou rozdat dárků klidně i víc. "Zatím jsou všichni neuvěřitelně štědří. Ke sbírce se přidalo i několik místních obchodů a další by mi měly něco poslat už příští týden. Pippa by chtěla ideálně pomoct všem dětem, které to potřebují. Chystáme se navštívit sirotčince, domovy dětí i azylové domy pro matky samoživitelky," dodala Kadie Jacksonová.

Mohlo by vás zajímat: Nemít děti je stigma. Chystám se na sterilizaci, nebyla bych šťastná, říká Šrubařová

Když jsem to řekla veřejně, chodily mi vulgární zprávy. Psali mi, že jsem blbá a sobecká a že si to určitě rozmyslím, líčí Nikola Šrubařová. | Video: Daniela Drtinová
 

Právě se děje

před 8 minutami

Ingebritsen má z atletického HME double, vyhrál i trojku

Nor Jakob Ingebrigtsen po triumfu na 1500 metrů vyhrál na atletickém halovém mistrovství Evropy i závod na 3000 metrů. Dvacetiletému běžci se v Toruni povedl podobný double jako na venkovním ME 2018 v Berlíně, kde vyhrál závody na 1500 a 5000 metrů.

Díky zrychlení v závěru Ingebritsen vyhrál nejdelší halový závod v osobním rekordu 7:48,20. Na trojce obhájil titul z předloňského HME v Glasgow, kde na patnáctistovce nestačil na Poláka Marcina Lewandowského. Toho letos porazil.

Na halový evropský trůn v sedmiboji se vrátil nejlepší vícebojař současnosti Kévin Mayer. Devětadvacetiletý Francouz nasbíral 6392 bodů, čímž zaostal o 87 bodů za svým evropským rekordem z HME 2017 v Bělehradu. Španělský obhájce titulu Jorge Ureňa tentokrát získal stříbro (6158), bronz zůstal v Polsku zásluhou osobního rekordu Pawla Wiesiolka (6133).

Titul na 60 metrů překážek obhájila Nizozemka Nadine Visserová v nejlepším letošním světovém čase 7,77 sekundy. Zvítězila před britskými sestrami Cindy Semberovou (7,89) a Tiffany Porterovou (7,92). Třiatřicetiletá Porterová si pro medaili doběhla v roušce.

V dnešním finálovém programu se z českých atletů představí jen štafeta čtvrtkařů, která nastoupí ve složení Vít Müller, Pavel Maslák, Michal Desenský a Patrik Šorm.

Zdroj: ČTK
Další zprávy