Chystá své ženě druhou svatbu. Po nehodě na první zapomněla

jaz
7. 7. 2015 9:01
Američan si hodlá podruhé vzít stejnou ženu, která rok po svatbě ztratila kvůli dopravní nehodě paměť. Lidé jim na obřad přispěli 140 tisíc korun.
Foto: Facebook / Jeremy Stamper

Nashville (Tennessee) – Jednadvacetiletému Jeremy Stamperovi zlomila ztráta paměti jeho ženy srdce. Po vážné dopravní nehodě si nepamatuje jeden z důležitých okamžiků ve svém životě, svatbu. Mladík se proto rozhodl, že uspořádá druhou veselku, na kterou jeho vyvolená nezapomene, píše ABC News.

Justice a Jeremy se potkali na nedělní bohoslužbě, když jim bylo deset, resp. jedenáct let. Chodit spolu začali až na střední škole a po necelém roce se zasnoubili. Dva roky nato uspořádali svatbu s tématem slunečnic a pozvali 70 hostů z okruhu rodiny a přátel.

Manželství si užívali pouhých 11 měsíců, když se Justice stala ve Virginii vážná nehoda. "Volala mi, ale všechno, co jsem slyšel, byl jen její pláč. Potom už si na nic nepamatuji. Sedl jsem do svého náklaďáku a jel tak rychle, jak jsem jen mohl, abych zjistil, jestli je v pořádku."

Vyvázla jen s lehkým zraněním, ale s posttraumatickou stresovou poruchou, kvůli které si nepamatuje posledních pět týdnů před svatbou. Nepamatovala si ani, že se dva dny před nehodou měli stěhovat do nového bytu

Fotky ani video ze svatby ji paměť neosvěžily, proto po ni Jeremy chystá obřad číslo dvě. Konat by se měl to samé datum jako původní ceremonie. Protože nemají peněz nazbyt, žádají o pomoc přes crowdfundingový portál GoFundMe o pět tisíc dolarů (asi 123 tisíc korun). Záměr se vydařil a lidé během měsíce poslali manželům necelých šest tisíc dolarů, svatbě se 150 hosty teď už nic nebrání. 

 

Právě se děje

Další zprávy