"Brzy se znovu uvidíme." Na australské pláži se objevil obří vánoční vzkaz turistům

Magazín Magazín
24. 12. 2020 9:36
Na pláži v jihovýchodní Austrálii se objevil obří vánoční vzkaz pro zahraniční turisty, kteří nyní do Austrálie nesmí. Za nápadem stojí organizace Tourism Australia a umělec známý jako Edward.
Australský vzkaz turistům
Australský vzkaz turistům | Foto: Edward/Tourism Australia

V písku poblíž města Geelong na jihovýchodě Austrálie se objevil obří vánoční vzkaz "Brzy se znovu uvidíme. S láskou z Austrálie" doplněný obrázky koaly a vánočního stromečku. Odkazuje na to, že kvůli pandemii koronaviru je nyní vstup zahraničním turistům do země zakázán a Australané se těší, až zase budou moci přijet.

Kromě toho nápis také odkazuje na skladbu We'll Meet Again od Very Lynnové z roku 1939, která hovoří o britské odolnosti během časů krize. Na píseň odkazovala také královna Alžběta II. během svého dubnového projevu. 

"Edwardovo umělecké dílo perfektně vystihuje to, jak se teď všichni Australané cítí. Spoustě z nás se stýská po našich rodinách a přátelích v Británii i ve světě. Ale stejně jako je dočasný tento vzkaz v písku, je dočasné také naše odloučení. Těšíme se, až se zase v Austrálii všichni potkáme," citoval ředitelku Tourism Australia Phillipu Harrisonovou magazín LADbible

Australská vláda se rozhodla dočasně pozastavit cesty zahraničních turistů do země kvůli pandemii koronaviru. Na začátku příštího roku by však mohlo být obnoveno spojení mezi Austrálií a Novým Zélandem. Právě Nový Zéland je na tom podle premiérky Jacindy Ardernové v boji s pandemií nejlépe ze všech zemí OECD.

Zatímco Novozélanďané mohou cestovat do většiny části Austrálie bez toho, aniž by museli podstoupit karanténu, po návratu do vlasti musí setrvat ve dvoutýdenní karanténě. Australané však zatím na Nový Zéland nesmí. 

Australská letecká společnost Qantas nyní také zvažuje, že mezinárodní turisté budou muset před nástupem na palubu letadla prokázat, že jsou naočkovaní proti pandemii koronaviru, uvedl šéf aerolinky.

Lidi prchají z Londýna, popisuje Čech žijící v Británii:

Je to jako Alcatraz nebo odříznutý Gotham, jde odletět do Česka ještě přes Španělsko, Katar nebo třeba Dubaj, ale letenky jdou do desetitisíců. | Video: DVTV, Martin Veselovský
 

Právě se děje

Další zprávy