Barista neobsloužil ženu bez roušky, ta mu za to vynadala. Teď dostal milionové dýško

Magazín Magazín
29. 6. 2020 13:14
Barista ze sítě řetězce kaváren Starbucks poprosil zákaznici, aby si zakryla ústa rouškou či šátkem. Žena se ale cítila dotčená, muže si vyfotila a na Facebooku ho zkritizovala. Příspěvek si lidé na sociální síti začali mezi sebou sdílet a zvedla se vlna solidarity, když 24letému muži poslali přes 90 tisíc dolarů.
Lenin Gutierrez
Lenin Gutierrez | Foto: archiv Lenina Gutierreze

Lenin Gutierrez měl klasickou pondělní směnu ve Starbucku v americkém městě San Diego, když do podniku vešla žena, která neměla zahalená ústa. Čtyřiadvacetiletý muž ji poprosil, aby si nasadila ústenku, což vyžadují firemní směrnice, jenže žena se do mladíka okamžitě pustila, píše web CNN.

Rozzlobená zákaznice si ho dokonce vyfotila. "Tohle je Lenin ze Starbucksu, který mě odmítl obsloužit, protože jsem neměla ústenku," napsala žena na Facebook.

Její příspěvek ale vzbudil opačnou reakci, než zamýšlela, a lidé se na sociální síti zastávali baristy. Rozzlobený komentář si přečetl i Gutierrez. "Pročítal jsem se příspěvky a začal jsem se smát, když jsem viděl vtipy, které si z toho dělají."

Kromě slov zastání vznikla na podporu mladého baristy, který podle diskutujících pouze dělal svoji práci, on-line sbírka, kam mu mohli lidé z celé Ameriky dát virtuální spropitné. V momentě vydání článku má Lenin Gutierrez opravdu štědré dýško ve výši 90 tisíc dolarů (v přepočtu přes dva miliony korun).

"Ani nevím, co mám říct, jak moc jsem vděčný," dodal dojatý muž. Část peněz věnuje místním charitám a za zbytek si chce splnit svůj sen - stát se tanečníkem.

Mohlo by vás zajímat: Promořme se! Národní muzeum otevírá sbírku roušek

Promořme se! Národní muzeum otevírá výstavu s rouškovými unikáty | Video: Reuters
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 38 minutami

Paušální daň pro příští rok vychází 5994 korun měsíčně

Paušální daň pro drobné podnikatele vychází pro příští rok 5994 korun měsíčně. Z toho minimální zdravotní pojistné činí 2627 Kč, minimální sociální pojistné navýšené o 15 procent 3267 Kč a daň z příjmů 100 Kč. Vyplývá to z informací na internetových stránkách ministerstva financí. Pro letošní rok je paušální daň stanovena na 5469 korun za měsíc. K paušální dani je přihlášeno zhruba 75 000 podnikatelů.

Paušální daň je určena pro živnostníky, neplátce DPH s ročními příjmy z podnikání do milionu korun. Živnostníkům má ušetřit papírování a podle ministerstva financí odpadne i důvod k většině kontrol. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) nedávno uvedla, že budu usilovat o rozšíření paušální daně také pro podnikatele s obratem až dva miliony korun.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

KLDR odpálila podle Soulu balistickou raketu krátkého doletu

KLDR odpálila do moře balistickou raketu krátkého doletu, informovala agentura AP s odvoláním na jihokorejskou vládu. Střela spadla zřejmě do vod mimo japonskou výlučnou ekonomickou zónu, uvedla agentura Kjódó. Severokorejský velvyslanec při OSN zhruba v téže době na Valném shromáždění OSN v New Yorku vyzval Spojené státy, aby upustily od "nepřátelské politiky" vůči Severní Koreji.

Vypuštění rakety nepředstavuje okamžitou hrozbu pro americký personál, území ani pro spojence USA, sdělila v reakci armáda Spojených států, která má v Jižní Koreji na 28 000 vojáků. Odpálení střely však podle ní "zdůraznilo destabilizující dopady nedovoleného" severokorejského zbrojního programu.

Testy balistických raket zakazují KLDR rezoluce Rady bezpečnosti OSN. Soul nejprve informoval o blíže neurčené střele, kterou KLDR odpálila do moře východně od svých břehů. Japonsko už tehdy uvedlo, že by mohlo jít o balistickou raketu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy