Barista neobsloužil ženu bez roušky, ta mu za to vynadala. Teď dostal milionové dýško

Magazín Magazín
29. 6. 2020 13:14
Barista ze sítě řetězce kaváren Starbucks poprosil zákaznici, aby si zakryla ústa rouškou či šátkem. Žena se ale cítila dotčená, muže si vyfotila a na Facebooku ho zkritizovala. Příspěvek si lidé na sociální síti začali mezi sebou sdílet a zvedla se vlna solidarity, když 24letému muži poslali přes 90 tisíc dolarů.
Lenin Gutierrez
Lenin Gutierrez | Foto: archiv Lenina Gutierreze

Lenin Gutierrez měl klasickou pondělní směnu ve Starbucku v americkém městě San Diego, když do podniku vešla žena, která neměla zahalená ústa. Čtyřiadvacetiletý muž ji poprosil, aby si nasadila ústenku, což vyžadují firemní směrnice, jenže žena se do mladíka okamžitě pustila, píše web CNN.

Rozzlobená zákaznice si ho dokonce vyfotila. "Tohle je Lenin ze Starbucksu, který mě odmítl obsloužit, protože jsem neměla ústenku," napsala žena na Facebook.

Její příspěvek ale vzbudil opačnou reakci, než zamýšlela, a lidé se na sociální síti zastávali baristy. Rozzlobený komentář si přečetl i Gutierrez. "Pročítal jsem se příspěvky a začal jsem se smát, když jsem viděl vtipy, které si z toho dělají."

Kromě slov zastání vznikla na podporu mladého baristy, který podle diskutujících pouze dělal svoji práci, on-line sbírka, kam mu mohli lidé z celé Ameriky dát virtuální spropitné. V momentě vydání článku má Lenin Gutierrez opravdu štědré dýško ve výši 90 tisíc dolarů (v přepočtu přes dva miliony korun).

"Ani nevím, co mám říct, jak moc jsem vděčný," dodal dojatý muž. Část peněz věnuje místním charitám a za zbytek si chce splnit svůj sen - stát se tanečníkem.

Mohlo by vás zajímat: Promořme se! Národní muzeum otevírá sbírku roušek

Promořme se! Národní muzeum otevírá výstavu s rouškovými unikáty | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 14 minutami

Vítkovice sestupují z druhé ligy

Fotbalisté Vítkovic v dnešním utkání 28. kola prohráli 1:3 ve Varnsdorfu a jsou prvním sestupujícím z druhé ligy. Slezané mají dvě kola před koncem na příčky zajišťující záchranu nesmazatelnou ztrátu osmi bodů. Domácí naopak opustili sestupové pásmo.

Varnsdorf do důležitého souboje vstoupil velmi rázně a už v deváté minutě vedl 2:0 po brankách Schöna s Ondráčkem. Po přestávce přidal třetí gól Breda a hosté už jen v nastavení snížili. Varnsdorf se tak po šesti kolech dočkal vítězství a přiblížil se záchraně.

Dvě kola před koncem je Varnsdorf s 25 body těsně nad sestupovým pásmem na čtrnácté příčce a od patnáctého Sokolova ho dělí dva body. Poslední Vítkovice jsou se 17 body už bez šance a po čtyřech letech mají namířeno do třetí nejvyšší soutěže MSFL.

před 53 minutami

D6 na 5. km u Hostivice uzavřela ve směru na Karlovy Vary nehoda tří aut, sedm lidí utrpělo lehká zranění. Dálnice je kvůli nehodě uzavřena.

před 1 hodinou

Dánsko povolilo obnovení prací na plynovodu Nord Stream 2

Dánsko dnes vydalo povolení, aby projekt plynovodu Nord Stream 2 mohl dokončit poslední úsek potrubí v dánských vodách. Kodaň tak odstranila hlavní překážku k dokončení projektu, který už byl několikrát zpožděn a kterým se má přepravovat ruský zemní plyn do Evropy. Informovala o tom agentura Reuters. Proti projektu se staví Spojené státy, ale také Ukrajina a Polsko, dosavadní tranzitní země pro ruský plyn. Nový plynovod tyto země obejde.

Výstavba plynovodu o celkové délce 1230 kilometrů je téměř u konce. Chybí ještě dokončit úsek v dánských vodách dlouhý téměř 120 kilometrů. Plynovod má přivádět plyn z Ruska po dně Baltského moře do Německa, takže obchází státy střední a východní Evropy.

Projekt se zastavil v prosinci, protože švýcarsko-nizozemská společnost Allseas, která pokládá potrubí, přerušila činnost kvůli americkým sankcím. Dánský energetický úřad dnes uvedl, že umožní projektu vedenému ruským plynárenským gigantem Gazprom použít lodě k pokládce potrubí s kotvami namísto vyspělejších plavidel, která využívají takzvanou technologii self-positioning. Ta automaticky udržuje pozici lodě a právě na ni se americké sankce zaměřují.

Další zprávy