Konec psích útulků? Dívka vymyslela unikátní způsob, jak najít opuštěným psům páníčky

krho
11. 5. 2018 9:37
Třináctiletá Američanka vytvořila webové stránky, které zájemcům najdou vhodné zvíře k adopci, aby pasovalo k jejich životnímu stylu. Dívka chce najít nový domov nejen zvířatům z místního psího útulku, ale v budoucnu i všem dalším po celých USA. Díky její stránce se podařilo najít toho pravého majitele už pro pět psů.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: iStock

Aiden Horwitzová je teenagerka, studentka a milovnice zvířat z Austinu v americkém Texasu. Během školního projektu si položila otázku, proč tak moc psů končí v útulcích.

Vlastním výzkumem přišla na to, že více než polovina zvířat je odložena proto, že nezapadá - ať už svou náturou, nebo potřebami - do životního stylu svého lidského opatrovatele.

Studentka se rozhodla situaci změnit a opuštěným psům z útulku Austin Pets Alive ve svém rodném městě pomoct. Po několikaměsíční přípravě otázek sestavila unikátní dotazník. Obsahuje 13 otázek a je umístěn na Aideniných webových stránkách DogDoOrDogDont.org. Ty vytvořila speciálně pro svůj projekt. O jejím příběhu informovala televize KXAN. 
 
Zájemce o adopci opuštěného zvířete v dotazníku odpovídá například na to, jak prostorný je jeho příbytek, zda má, nebo nemá děti a kolik hodin denně bude zvíře doma samo. Po vyplnění je budoucímu majiteli vypočteno skóre. Podle něho ihned zjistí, jaký druh mazlíčka je právě pro něj ten pravý.

Po přesměrování na webovou stránku partnerského útulku Austin Pets Alive se zájemci zobrazí profily již konkrétních zvířecích kandidátů, kteří aktuálně čekají na adopci. Bez ideálního zvířecího protějšku nezůstane nikdo, ani zájemce s nulovým skóre. Místo lásky psí bude dostávat tu kočičí.

Třináctileté Aiden se doposud podařilo najít nový domov pěti psům. Nejvíc ji zatím trápí, že stále nemá vhodného opatrovníka pro svého psího oblíbence - tříletého křížence Royce, který je hluchý a v austinském útulku žije už přes dva roky.
 
Mladá Američanka je přesvědčena, že v budoucnu nebudou psí útulky vůbec potřeba. K tomu chce přispět tím, že svůj "párovací" systém rozšíří po celých Státech. Ještě předtím ale musí najít vhodný domov pro Royce.

Podívejte se: Zloději okradli pejsky, vzali kasičku s penězi pro útulek.

Video: Policie ČR
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy