Američanka vyfotila bezdomovce spícího v McDonaldu, místo posměchu mu lidé pomohli

Magazín Magazín
27. 6. 2019 12:49
Fotografie muže spícího na sedačce v McDonaldu v georgijském městě Fayetteville obletěla Facebook, místo posměchu však spustila vlnu solidarity. Ukázalo se totiž, že muž je zaměstnanec řetězce s rychlým občerstvením a odpočívá před další směnou. Mladík místnímu reportérovi řekl, že mu zemřela matka a zároveň se stará o malého syna, takže prožívá velmi těžké období.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Žena, která muže vyfotila a fotku nahrála na Facebook, napsala, že zaměstnanci pobočky McDonald's jí řekli, že mladíka znají a "je v pohodě". Rozhořčená návštěvnice řetězce s rychlým občerstvením však byla jiného názoru. Její příspěvek se rozšířil mezi další obyvatele okresu a vyvolal mezi nimi vlnu solidarity, píše britský zpravodajský web BBC

Ukázalo se, že 21letý černošský mladík se jmenuje Simon Childs, je zaměstnancem pobočky McDonald's a prožívá velmi těžké období. Zemřela mu totiž matka a stará se o malého syna. 

Televizní stanici WSB-TV později řekl, že jej šíření fotky po sociální sítí mrzí a myslel si, že se o něj nikdo nebude zajímat. Stal se však pravý opak.

Lidé mu darovali oblečení a pleny pro dítě, šéfové jedné z restaurací mu půjčili auto a místní holič jej ostříhal zadarmo. Childs dokonce díky fotografii na Facebooku získal nabídku práce a našel dům k pronájmu pro sebe a svého syna. 

Žena, která původní snímek zveřejnila, tak nyní čelí kritice za nevhodné chování. Lidé na sociálních sítích píšou, že není fér někoho zostudit, jiní podotýkají, že se jí to vymstilo. Autorka prvotního příspěvku na Facebooku televizní stanici WSB-TV řekla, že mladíka nechtěla ponížit. 

 

Právě se děje

před 3 hodinami

USA zruší výjimku ze sankcí týkající se íránského zařízení Fordo

Spojené státy ukončí platnost výjimky ze sankcí, která se týkala íránského zařízení Fordo a umožňovala zahraničním společnostem spolupracovat s íránským civilním jaderným programem bez toho, že by jim hrozily pokuty. Informoval o tom americký ministr zahraničí Mike Pompeo.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Chorvatští obhájci titulu prohráli v Davisově poháru s Ruskem

Chorvatští obhájci titulu vstoupili do nového formátu závěrečného turnaje Davisova poháru porážkou s tenisty Ruska. Ve dvouhrách v Madridu neuspěli Borna Gojo ani Borna Čorič. Třetím týmem ve skupině B je domácí Španělsko.

Skupina B:

Chorvatsko - Rusko 0:3

Gojo - Rubljov 3:6, 3:6, Čorič - Chačanov 7:6 (7:4), 4:6, 4:6, Dodig, Mektič - Chačanov, Rubljov 6:7 (3:7), 4:6.

Skupina D:

Belgie - Kolumbie 2:1

Darcis - Giraldo 6:3, 6:2, Goffin - Galán 3:6, 6:3, 6:3, Gille, Vliegen - Cabal, Farah 7:6 (7:5), 4:6, 6:7 (3:7).

Skupina F:

Itálie - Kanada 0:2 po druhé dvouhře

Fognini - Pospisil 6:7 (5:7), 5:7, Berrettini - Shapovalov 6:7 (5:7), 7:6 (7:3), 6:7 (5:7).

Zdroj: ČTK
Další zprávy