Američanka vyfotila bezdomovce spícího v McDonaldu, místo posměchu mu lidé pomohli

Magazín Magazín
27. 6. 2019 12:49
Fotografie muže spícího na sedačce v McDonaldu v georgijském městě Fayetteville obletěla Facebook, místo posměchu však spustila vlnu solidarity. Ukázalo se totiž, že muž je zaměstnanec řetězce s rychlým občerstvením a odpočívá před další směnou. Mladík místnímu reportérovi řekl, že mu zemřela matka a zároveň se stará o malého syna, takže prožívá velmi těžké období.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Žena, která muže vyfotila a fotku nahrála na Facebook, napsala, že zaměstnanci pobočky McDonald's jí řekli, že mladíka znají a "je v pohodě". Rozhořčená návštěvnice řetězce s rychlým občerstvením však byla jiného názoru. Její příspěvek se rozšířil mezi další obyvatele okresu a vyvolal mezi nimi vlnu solidarity, píše britský zpravodajský web BBC

Ukázalo se, že 21letý černošský mladík se jmenuje Simon Childs, je zaměstnancem pobočky McDonald's a prožívá velmi těžké období. Zemřela mu totiž matka a stará se o malého syna. 

Televizní stanici WSB-TV později řekl, že jej šíření fotky po sociální sítí mrzí a myslel si, že se o něj nikdo nebude zajímat. Stal se však pravý opak.

Lidé mu darovali oblečení a pleny pro dítě, šéfové jedné z restaurací mu půjčili auto a místní holič jej ostříhal zadarmo. Childs dokonce díky fotografii na Facebooku získal nabídku práce a našel dům k pronájmu pro sebe a svého syna. 

Žena, která původní snímek zveřejnila, tak nyní čelí kritice za nevhodné chování. Lidé na sociálních sítích píšou, že není fér někoho zostudit, jiní podotýkají, že se jí to vymstilo. Autorka prvotního příspěvku na Facebooku televizní stanici WSB-TV řekla, že mladíka nechtěla ponížit. 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Na dálnici D5 za Prahou ve směru na Plzeň byla nehoda, dálnice je znovu průjezdná

Dálnici D5 za Prahou ve směru na Plzeň uzavřela dnes časně ráno téměř na dvě hodiny nehoda osobního vozidla a dodávky. Řidič osobního vozidla utrpěl těžká zranění, záchranáři ho převezli do nemocnice. Zhruba v 6:45 se dálnice otevřela v plném rozsahu

Zdroj: ČTK
Další zprávy