Do centra italských Benátek doplul pár delfínů. Tentokrát se nejedná o fake news

V italských Benátkách měli nevšední zážitek, když až na okraj Velkého kanálu, který je hlavní dopravní tepnou tohoto města na laguně, připlul pár delfínů.
Do centra italských Benátek doplul párek delfínů. Tentokrát se nejedná o fake news | Video: Luca Folin

Delfíni v benátské laguně nejsou úplnou novinkou, dosud ale nebyli spatřeni tak blízko centra. Podle místních médií se párek delfínů v tomto romantickém městě objevil až u muzea Punta della Dogana.

"Delfíni ve Velkém kanálu," komentoval s radostným pokřikem událost muž, jemuž se ji podařilo zachytit na mobilní telefon. Kratičké video zveřejnily v pondělí televize Rai a SkyTG24 i řada italských deníků.

Agentura APA vysvětlila tuto neobvyklou událost výrazně omezenou dopravou v Benátkách a malou návštěvností turistů v době pandemie covidu-19. V důsledku ochromení turistického ruchu je totiž v benátských kanálech větší klid a voda čistější a průzračnější.

Zpráva o delfínech v italských Benátkách se objevila už před rokem, tehdy se ale ukázala jako fake news, což tehdy odhalil mimo jiné časopis National Geographic. Ukázalo se, že video s delfínem vydávané za záběry z tohoto města, je natočené v Cagliari na Sardinii, tedy stovky kilometrů od Benátek.

Italské Benátky si tento týden připomínají 1600. výročí svého založení. Oslaví ho ale kvůli pandemii skromně, bez velkých veřejných akcí. Ve čtvrtek se uskuteční v bazilice svatého Marka mše, která bude přenášena v přímém přenosu, a v 16 hodin se rozezní zvony všech místních kostelů.

 

Právě se děje

před 35 minutami

České házenkářky na úvod play off o MS jen remizovaly se Švýcarskem

České házenkářky v úvodním ze dvou zápasů play off kvalifikace o postup na prosincové mistrovství světa doma jen remizovaly se Švýcarskem 27:27. Svěřenkyně trenéra Jana Bašného prakticky celé utkání v Zubří dotahovaly, v závěru se sice dostaly do vedení, ale outsider v poslední sekundě vyrovnal. Odveta se hraje v úterý.

Češky na minulém mistrovství světa předloni nehrály po těsné porážce v play off s Černou Horou. Na šampionátu v roce 2017 národní tým překvapivě došel až do čtvrtfinále a konečným osmým místem stanovil nejlepší výsledek v samostatné historii. Za působení Bašného postoupily reprezentantky na mistrovství světa ještě v roce 2013, kdy obsadily 15. příčku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy