Do centra italských Benátek doplul pár delfínů. Tentokrát se nejedná o fake news

ČTK ČTK
22. 3. 2021 17:30
V italských Benátkách měli nevšední zážitek, když až na okraj Velkého kanálu, který je hlavní dopravní tepnou tohoto města na laguně, připlul pár delfínů.
Do centra italských Benátek doplul párek delfínů. Tentokrát se nejedná o fake news | Video: Luca Folin

Delfíni v benátské laguně nejsou úplnou novinkou, dosud ale nebyli spatřeni tak blízko centra. Podle místních médií se párek delfínů v tomto romantickém městě objevil až u muzea Punta della Dogana.

"Delfíni ve Velkém kanálu," komentoval s radostným pokřikem událost muž, jemuž se ji podařilo zachytit na mobilní telefon. Kratičké video zveřejnily v pondělí televize Rai a SkyTG24 i řada italských deníků.

Agentura APA vysvětlila tuto neobvyklou událost výrazně omezenou dopravou v Benátkách a malou návštěvností turistů v době pandemie covidu-19. V důsledku ochromení turistického ruchu je totiž v benátských kanálech větší klid a voda čistější a průzračnější.

Zpráva o delfínech v italských Benátkách se objevila už před rokem, tehdy se ale ukázala jako fake news, což tehdy odhalil mimo jiné časopis National Geographic. Ukázalo se, že video s delfínem vydávané za záběry z tohoto města, je natočené v Cagliari na Sardinii, tedy stovky kilometrů od Benátek.

Italské Benátky si tento týden připomínají 1600. výročí svého založení. Oslaví ho ale kvůli pandemii skromně, bez velkých veřejných akcí. Ve čtvrtek se uskuteční v bazilice svatého Marka mše, která bude přenášena v přímém přenosu, a v 16 hodin se rozezní zvony všech místních kostelů.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Spojené státy rozšířily sankce proti Kubě

Nově na sankční seznam zařadily tamní policejní síly a jejich velení. Podle agentury AP chce administrativa prezidenta Bidena zvýšit tlak na kubánské vedení poté, co Havana začátkem měsíce násilně potlačila největší protivládní demonstrace v zemi za posledních více než 25 let.

Další zprávy