"Djokovič je zákeřný k*etén, chudák ta česká holka," ujelo moderátorům televize

eri Magazín eri, Magazín
12. 1. 2022 11:07
Z vysílání australské televizní stanice Seven Network unikla nahrávka dvou moderátorů zpráv, kteří mimo vysílání otevřeně říkali, co si myslí o tenistovi Novaku Djokovičovi. V rozhovoru plném peprných výrazů politovali i českou tenistku Renatu Voráčovou, která se po týdnu musela z Melbourne odporoučet a odcestovat domů.
„Djoković je zákeřný k*etén“, nadávají na tenistu moderátoři, je z toho virální hit | Video: Twitter/Avi Yemini

"Ať se na to díváte z jakéhokoliv úhlu pohledu, Novak Djokovič je prolhaný zákeřný k*etén," začíná rozhovor moderátorka zpráv Rebecca Maddenová. S kolegou se pak rozpovídají o tom, co si o dvacetinásobném grandslamovém šampionovi myslí. 

"Měl *** výmluvu a pak se zamotal do vlastních *** lží", sekunduje v peprném rozhovoru kolegyni moderátor Mike Amor. V závěru ještě polituje českou tenistku Renatu Voráčovou, kterou australské úřady po týdenním pobytu v Melbourne připravily o vízum a musela se z Australian Open odporoučet zpět domů. 

Podle amerického deníku New York Post ředitel zpravodajství a veřejných záležitostí hlavní australské komerční televizní stanice Seven Network Craig McPherson reagoval tím, že zahájil vyšetřování, jak se nahrávka z času mimo vysílání dostala na internet. 

Světová jednička Novak Djokovič čelí kritice za to, že se po pozitivním testu na koronavirus účastnil veřejných akcí. Srbský tenista v prohlášení na sociálních sítích uvedl, že o výsledku se dozvěděl až posléze. Přiznal však, že s vědomím nákazy se zúčastnil rozhovoru pro deník L'Équipe.

Aféra se kolem Djokoviče rozpoutala po jeho příletu do Austrálie. Dvacetinásobný grandslamový vítěz, který je odpůrcem vakcinace, sice dostal výjimku z povinného očkování pro účast na Australian Open, úřady mu však vízum zamítly. Djokovič kvůli procesnímu pochybení imigračních úředníků rozhodnutí zvrátil u soudu a byl do země vpuštěn. 

V pátek však australský ministr pro imigraci Alex Hawke zrušil Djokovičovi víza, které získal na základě výjimky z povinného očkování. První hráč světového žebříčku by tak měl místo obhajoby titulu na grandslamovém Australian Open zemi opustit.

"Využil jsem své pravomoci a zrušil panu Novaku Djokovičovi víza v zájmu veřejného zdraví a dobrých mravů," uvedl mimo jiné Hawke v prohlášení. Očekává se, že Djokovičovi právníci se znovu pokusí rozhodnutí zvrátit soudní cestou. Australian Open ale začne už v pondělí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy