reklama
 
 

Divoká voda a pestrá květena v Saalachtalu

16. 4. 2018 7:57
Salcburský Saalachtal je bohatý na přírodní živly a krásy. Řeka Saalach pramení v Kitzbühelských Alpách a teče k východu, u Maishofenu se stáčí k severu a tvoří hranici mezi Kitzbühelskými Alpami a Dientener Berge. Tento článek je součástí speciálního projektu připraveného ve spolupráci s Rakouskou národní turistickou centrálou Österreich Werbung.

Komerční projekt - V údolí Saalachtal začínají ty nejhezčí túry pro ambiciózní turisty a zkušené horolezce přímo přede dveřmi. Částečně zalesněné kopce a horská pásma Loferer a Leoganger Steinberge nabízejí nejen ohromující výhledy, ale i fascinující svět místní zvěře a rostlin. Rodinám se nabízí bezpočet možností pro aktivní letní dovolenou. Zejména obec Lofer je známým centrem oblasti Saalachtal pro rodinné pobyty.

Pohodlné trasy vedoucí podél říčky Saalach jsou lemovány spoustou hostinců, jsou ideální nejen pro rodiny, ale zejména cyklisty "požitkáře". Vyznavači sportovních výzev se rádi na horském kole vydají na lesní cesty a svahy mezi horská pásma Reiter-, Loferer- a Leoganger Steinberge. Zde je 480 kilometrů tras pro horská a trekingová kola.

Video: red

Pro zvídavé turisty dávající přednost pěší turistice je k dispozici řada naučných pěších stezek. Na informačních zastávkách se dozvíte o místní přírodě, dějinách, geologii, životě na salaších i překrásných rostlinách, kterých je v oblasti bezpočet. Milovníci orchidejí nemohou minout stezku zvanou "Orchideenweg" (Orchidejová cesta). Velmi krásné jsou přírodní pozoruhodnosti v oblasti soutěsky Vorderkaserklamm 400 m dlouhé a 80 m hluboké, která se každý rok prohloubí divoce pádící vodou o šest milimetrů. Přátelé vysokohorské turistiky by měli vyzkoušet vrcholovou stezku údolím Saalachtal, jedné z nejkrásnějších hřebenových cest v regionu. Zkrátka nepřijdou ani vyznavači horolezení, raftingu, paraglidingu a dalších více méně adrenalinových záležitostí. Jak vidět, vůbec není třeba váhat!

Aqua Splash

Na vodní živel v nejrůznějších podobách narazíte v Saalachtalu všude. Tato oblast je pro české návštěvníky jednou z nejoblíbenějších v celém Salcbursku. Voda je tu nedílnou součástí všech dobrodružství spojených s vodním živlem. Od divoké jízdy v raftingovém člunu přes odpočinkový paddleboarding na Almsee až po odvážné skoky do hlubokých kaňonů. Jednou jako smaragdově zelené jezero, jindy divoce burácející vodopád nebo zurčící horský potok.

Vždy v ní můžete zažít nejrůznější dobrodružství při raftingu, canyoningu, jízdě na kajaku nebo kánoi, paddleboardingu či divoké koupeli s možností krásného poležení na lehátcích a grilování. Všechny vodní sporty můžete provozovat i ve formě kurzů a doprovázených skupin. Pro pokročilé sportovce je tu půjčovna vybavení.

Také u aktivit neodehrávajících se přímo ve vodě na ni narazíte. Při pěší turistice můžete projít stezkou k vodopádu v Almenwelt Lofer nebo relaxovat u jednoho z mnoha horských jezer. Při výletu na e-biku si zvolte jako cíl vyjížďky trasu podél řeky Saalach.

Tipy

Vynikající pivní sýr Pinzgauer Bierkäse
Jeskyně Lamprechtshöhle u obce St. Martin, nejdelší průchozí jeskyně na světě
Stezka Glocknerrunde, sedmidenní túra pro náročné
Areál běžeckých tratí s 16 trasami o délce 120 km
Almliesel, označuje ubytování, kde vítají i vaše psy

autor: red | 16. 4. 2018 7:57

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama