Dívka natočila video na rozloučenou. Pak si vzala život

jaz
17. 4. 2014 8:30
Po smrti kamarádky vedla osvětovou kampaň proti sebevraždám a depresím. Nakonec si však sama sáhla na život.
Maddie Yates
Maddie Yates | Foto: Maddie Yates / Facebook

Louisville – Maddie Yates ze střední školy v Kentucky přišla před rokem o svou nejlepší kamarádku Brianny Berrier, která spáchala sebevraždu.

Jak informoval server BuzzFeed, Maddie se s její ztrátou vyrovnávala angažováním se v kampani na prevenci proti suicidálnímu chování. Zvyšovala povědomí o této problematice, vybírala peníze a natáčela videa, na kterých dodávala sílu a optimismus svým vrstevníkům.

Maddie se zabila rok po své kamarádce
Maddie se zabila rok po své kamarádce | Foto: Maddie Yates / Facebook

Ve svém posledním videu, které zveřejnila na Twitteru, se ale přiznává k depresím, loučí se a vysvětluje, proč si právě ona, která proti sebevraždám tak bojovala, hodlá vzít život.

"Fyzicky to bolí. Někdy je to tak špatné, že zvracím, jindy mám jen záchvaty paniky. Vím, že je to sobecké. Víte, doktor mi předepsal Prozac na deprese a úzkosti," řekla v krátkém snímku na rozloučenou, který YouTube na popud školy i rodiny okamžitě zablokoval.

Maddie se bála, že přijdou ještě horší dny. Rozhodla se, jak sama řekla ve videu, raději skočit z hořící budovy než zemřít pomalou a krutou smrtí. Kromě omluvy a ujištění, že za její smrt nenese nikdo odpovědnost, se Maddie vyznává také z toho, jak špatný člověk byla.

Spolužáci truchlí a vyjadřují soustrast na sociální síti
Spolužáci truchlí a vyjadřují soustrast na sociální síti | Foto: Maddie Yates / Facebook

"Vzpomeňte, jak špatná osoba ve skutečnosti jsem. Říkám hrozné věci. I když je tak nemyslím, říkám je. Nechtějte vědět, na jaké věci myslím. Nejsem dobrý člověk," vzkázala dívka svým známým s tím, že jim v podstatě dělá laskavost.

Před zablokováním stačilo video zhlédnout na 11 tisíc uživatelů, poté střední škola, kam Maddie docházela dočasně, zablokovala svým žákům přístup na video server a sociální síť a hodlá zahájit preventivní program, kterých se tato událost bezprostředně dotkla.

Rodina a přátelé se s Maddie rozloučí na pohřbu už v pátek 18. dubna.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Rusko bude mít brzy u hranic s Ukrajinou přes 120 tisíc vojáků, tvrdí ministr

Rusko bude mít brzy u hranic s Ukrajinou více než 120 tisíc vojáků, řekl ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba. Podle šéfa ukrajinské diplomacie jsou v současné vypjaté situaci zapotřebí nové sankce proti konkrétním sektorům ruského hospodářství. V pondělí na jednání se svými protějšky z Evropské unie prý nicméně ukrajinský ministr necítil, že by evropské země měly v tuto chvíli "chuť" uvalit na Rusko další ekonomické postihy.

"Ruští vojáci stále přiházejí do blízkosti našich hranic," prohlásil v úterý Kuleba na tiskové konferenci. "Během týdne čekáme, že celkové síly dosáhnou přes 120 tisíc vojáků," dodal s tím, že to neznamená, že se na tomto počtu navyšování ruských sil v oblasti zastaví. Kyjev podle Kuleby nechce válku ani další stupňování napětí, nelze však říci, jaké další kroky podnikne Moskva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy