Při banální nehodě šlo o život. Napínavou situaci zachytily kamery

Video Video
15. 10. 2021 18:57
O pouhé desítky centimetrů unikla nic netušící dívka v Číně těžkému padajícímu květináči. Ten letěl až z horních pater 34podlažní budovy a dopadl vedle ní přesně ve chvíli, kdy se kolem domu procházela. Dívka z incidentu vyvázla bez zranění. Napínavou situaci zachytily venkovní kamery.
Nic netušící dívka v Číně unikla těžkému padajícímu květináči jen o pár desítek centimetrů. | Video: Associated Press

Incident se stal 6. října v čínském městě Wu-chu na západě země. Záběry ukazují, jak jeden z květináčů nejdříve dopadne na vchodové dveře obytné budovy. Za několik sekund spadne další květináč na chodník jen několik desítek centimetrů od dívky. Po dopadu se okamžitě roztříští. 

Vyděšená dívka hned poté utekla. Její rodina případ nahlásila policii. Zatím není jasné, proč květináče z horních pater obytné budovy spadly, uvádí agentura Reuters.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 40 minutami

Sídlo OSN v New Yorku bylo uzavřeno, policie vyjednává s ozbrojeným mužem

Sídlo OSN na newyorském Manhattanu bylo dnes uzavřeno kvůli patrně ozbrojenému muži před budovou. Podle videí z místa si muž zřejmě zbraní mířil na krk. Policie později uvedla, že veřejnost není v ohrožení.

Na aktuálních záběrech je vidět mnoho policejních aut v okolí sídla OSN. Před plotem u vstupu do objektu přechází podle videozáznamů muž sem a tam a patrně má přiložené ústí hlavně ke krku. Policie uvedla, že se s bělochem ve věku kolem 60 let snaží navázat dialog, uvedla agentura Reuters.

Do okolních ulic přijelo velké množství policejních aut i sanitky. Policie zároveň uvedla, že v okolí odklonila dopravu.

Incident podle nejnovějšího sdělení policie v tuto chvíli pro veřejnost nepředstavuje žádnou hrozbu.

"Nemáme absolutně žádné informace o tom, že by tato osoba byla zaměstnancem nebo bývalým zaměstnancem nebo jakýmkoliv způsobem napojena na OSN," uvedl mluvčí OSN Stéphane Dujarric.

Zdroj: ČTK
Další zprávy